20. 12. 2013 11:11 | BRATISLAVA/SITA

Hviezda sociálnych sieti Mezenská chce byť prezidentka

Iniciátori začali zbierať podpisy pod petíciu na jej kandidatúru.

Helena Mezenská (OĽaNO)
Helena Mezenská (OĽaNO) Foto: SITA

Občianska iniciatíva začala zbierať podpisy na podporu kandidatúry poslankyne NR SR Heleny Mezenskej. Mezenská pre agentúru SITA povedala, že akciu spustili vo štvrtok 19. decembra.

Helena Mezenská (OĽaNO)
Helena Mezenská (OĽaNO) Foto: SITA
 
Keďže nechce byť samozvaným kandidátom, bude sa uchádzať o 15-tisíc podpisov občanov. Keď premiér Robert Fico oznámil svoj zámer stať sa prezidentom SR, začali poslankyňu podľa jej slov občania povzbudzovať, aby kandidovala.

"Nenechám tých ľudí v tom," hovorí Mezenská. Juraj Kukla, ktorý agentúru SITA o petícii informoval, vyzýva občanov, aby sa ponáhľali, pretože na zozbieranie podpisov ostáva čas do 9. januára.

Poslankyňa Helena Mezenská podľa iniciátorov petície bojuje za utláčaných občanov. Dodávajú, že to robí z presvedčenia, pre lepší život obyčajných ľudí, nedá sa skorumpovať, je rozumná a nebojí sa. Nebude robiť sluhu žiadnej politickej strane, sľubujú. 

Mezenská a jej "plamenný" prejav

Poslankyňa OĽaNO sa stala "hviezdou" po septembrovom vystúpení v pléne parlamentu. V diskusii vystúpila k novele zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie. Vtedy povedala to, čo si ľudia iba šukali.
Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?