20. 12. 2013 15:02 | BRATISLAVA/TASR

Smutná správa: Vianoce budú na blate

Aspoň na väčšine Slovenska.

zima, slnko
zima, slnko Foto: Shutterstock.com

Už niekoľko dní pretrváva na Slovensku rovnaké počasie - v nížinách je sychravo a hmlisto s občasným, miestami aj mrznúcim mrholením. Naopak, na horách je slnečno a teplo. „Počasie cez vianočné sviatky neprinesie žiadnu zmenu," uviedol dnes pre TASR hovorca Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Ivan Garčár.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

"Tohtoročné Vianoce na väčšine územia Slovenska nebudú biele. Nové snehové vločky prakticky nepribudnú a sneh bude len tam, kde je už teraz," konštatovala meteorologička SHMÚ Paulína Valová.

Štedrý deň aj Prvý sviatok vianočný (24. a 25. 12.) budú kopírovať doterajší charakter počasia. V nižších polohách meteorológovia SHMÚ očakávajú zamračené a hmlisté počasie. "Miestami bude slabo mrholiť a postupne sa bude tvoriť ľadovica a poľadovica pri teplote okolo nuly. Naopak, v stredných a vyšších polohách bude panovať dovolenkové slnečné a teplé počasie s teplotou 4 až 8 stupňov Celzia," dodala Valová.

Počasie na Štefana (26. 12.) sa čiastočne zmení - na horách pribudne oblakov a v západnej polovici Slovenska bude pršať s pokračujúcou tvorbou poľadovice.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?