Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

07. 02. 2015 19:16 | VYDRANY/ TV Markíza

Sused mu chladnokrvne zastrelil psa, ktorý nikoho neohrozoval

Majiteľ našiel Badyho ležať v kaluži krvi na neoplotenom dvore o štyri domy ďalej.

buddy.jpg
buddy.jpg
Streľba na južnom Slovensku medzi rodinnými domami. Vo Vydranoch neďaleko Dunajskej Stredy poľovník chladnokrvne zastrelil kolegovi psa. Usmrtil ho jednou ranou z guľovnice. "Však každý deň sme boli spolu. Chodili sme do chotára...a teraz ho už nemám..," smúti majiteľ psa. 

Badyho mal štyri roky. Majiteľ vypustil poľovného psa na pole za domom. Nestihol sa vraj ani len otočiť, keď labradora zrazu nebolo. "Začal som ho volať, pískať," hovorí majiteľ. 

O pár sekúnd začul výstrel. Badyho našiel ležať v kaluži krvi na neoplotenom dvore o štyri domy ďalej. Majiteľom pozemku je tiež poľovník. Celú drámu nechtiac videl 13-ročný chlapec. Zašli sme za mužom, ktorý mal psa údajne zastreliť. Aj keď má auto pred domom, nikto nám neotvoril.

"Poľujem 33 rokov a takéto som ešte nepočul, že jeden poľovník zastrelí druhému poľovného psa," hovorí majiteľ. "Okolnosti za ktorých muž použil zbraň bude polícia preverovať v správnom konaní," hovorí trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. 

Rodina tvrdí, že ich pes nikdy nikomu neublížil. Preto nevedia pochopiť, prečo poľovník takto konal. "Voľne sa tu pohybujú ľudia, tá guľka mohla zasiahnuť hocikoho," myslí si suseda.

V Hubine pri Piešťanoch zase miestny poľovník pred dvoma týždňami vytiahol flintu a za bieleho dňa, na dvore materskej školy, kde sa hrávajú deti, zastrelil myšiaka obyčajného. I keď v intraviláne majú poľovníci strieľať zakázané.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce