Správy z vášho kraja:
11. 12. 2015 10:54 | BRATISLAVAzg

Najnovší prieskum FOCUS: Smeru by na vládnutie chýbalo sedem kresiel

Do parlamentu by sa dostala aj jedna, dnes, mimoparlamentná strana.

Robert Fico
Robert Fico Foto: TASR

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry FOCUS by vládny Smer-SD sám nezostavil vládu, pretože by ho volilo 38,4 percenta ľudí, čo predstavuje 69 kresiel v parlamente. Socialistom by na parlamentnú väčšinu chýbalo sedem mandátov.

Druhá pozícia patrí strane #Sieť s 13,4 percentami (24 kresiel) a tretia priečka patrí KDH so 7,4 percentnou podporou (13 mandátov). Za ním nasleduje Most-Híd 6,6 percenta (12), OĽaNO 6,4 percenta (11) a SNS 6,3 percenta.

Poslednou stranou, ktorá by prekročila zvoliteľnú hranicu sú liberáli z SaS, ktorým by dalo hlasy 5,3 percenta ľudí, čo je 10 mandátov.

 

Agentúra FOCUS, ktorá prieskum poskytla TV Markíza, ho uskutočnila od 1. do 8. decembra na vzorke 1 004 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Anketári respondentom ústne položili na otázku - "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?"

Z prieskumu ďalej vyplynulo, že 16,6 percenta by vôbec nešlo voliť a 10,5 percenta odpovedalo „neviem", resp. „nechcem odpovedať".

Ostatných 72,9 percent respondentov - rozhodnutých voličov rozdelilo svoje preferencie nasledovne. V tabuľke nájdete aj výsledky ostatných strán, ktoré nedosiahli prah zvoliteľnosti.

Najnovší prieskum agenúry FOCUS.
Najnovší prieskum agenúry FOCUS. Foto: agentúra FOCUS
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce