21. 12. 2015 14:37 | BRATISLAVA/zg

Najnovší prieskum Polis: Fico stále bez šance vládnuť sám

Na parlamentnú väčšinu mu chýbajú minimálne štyri kreslá.

Robert Fico.
Robert Fico. Foto: TASR

 Ak by sa voľby konali minulý týždeň, víťaz by bol jasný. Vládnej strane Smer-SD by dalo hlas 40 percent voličov, čo by znamenalo zisk 72 kresiel, ale na parlamentnú väčšinu by to nestačilo.

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Polis, ktorý robila pre agentúru SITA, by ani druhá priečka nebola prekvapením. Opäť by ju získala strana #Sieť so ziskom 13 percent (23 mandátov).

Ako tretia by sa do parlament dostala strana Most-Híd, ktorú by volilo 8,9 percenta ľudí a v snemovni by obsadili 16 mandátov. O kreslo menej by malo SNS s 8,2 percentami.

Prah zvoliteľnosti by ešte prekročilo KDH 7,1 percenta (13) a strana OĽaNO-NOVA so šiestimi percentami, čo by bolo 11 mandátov. Ako tvnoviny.sk informoval Ján Baránek, túto stranu do novembra testovali ako Koalíciu OĽaNO-NOVA.

Najnovší prieskum.
Najnovší prieskum. Foto: Polis Slovakia
 

Zo strán v telefonickom prieskume, v ktorom oslovili 1 422 ľudí v čase 11 . - 18. decembra, sa ešte objavili štyri strany, ale pod hranicou zvoliteľnosti do parlamentu. SMK získalo 4,3 percenta, SaS, objavila sa tam aj strana podnikateľa a známeho multiotecka SME RODINA - Boris Kollár, ktorej by dalo hlas 2,2 percenta.

V parlamente by už dnes nebola SDKÚ-DS, ktorú by vololo 2,1 percenta ľudí, poldruha percenta by získali komunisti. Inú stranu by volilo 2,7 percenta respondentov.

Preferencie vypočítali zo 61 percent volebnej účasti. Voliť by nešlo 15 percent respondentov, nerozhodnutých bola takmer pätina ( 24 percent) voličov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce