05. 01 2016 17:21 | BRATISLAVA/TASR

Sedem strán by sa dostalo do parlamentu. Koho by ste volili vy? (anketa)

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Median SK.

Vysypávanie urny v Komárne po komunálnych voľbách.
Vysypávanie urny v Komárne po komunálnych voľbách. Foto: TASR

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali na prelome novembra a decembra, so ziskom 42,4 percenta hlasov by v nich zvíťazila strana Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Median SK, ktorý sa uskutočnil formou osobných rozhovorov na vzorke 1228 respondentov v čase od 9. novembra do 13. decembra 2015.

Na druhom mieste by so ziskom 9,4 percenta skončilo KDH a tretiu priečku obsadila #Sieť (8,3 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj SaS (7 percent), OĽaNO-NOVA (6,7 percenta), Most-Híd (6,6 percenta) a ako posledná by brány zákonodarného zboru prekročila SNS (6,4 percenta).

Päťpercentné kvórum potrebné na vstup do NR SR v prieskume nedosiahli SMK (4,4 percenta) ani SDKÚ-DS (3,3 percenta). Inej strane by svoj hlas dalo 5,5 percenta opýtaných.

Kto si polepšil?

Oproti prieskumu Median SK z prelomu októbra a novembra si polepšili KDH (jeden percentuálny bod), SaS (jeden percentuálny bod), #Sieť (0,8 percentuálneho bodu), OĽaNO-NOVA (0,7 percentuálneho bodu) a SMK (0,2 percentuálneho bodu). Pohoršili si Smer-SD (o jeden percentuálny bod), SNS (0,7 percentuálneho bodu), Most-Híd (0,4 percentuálneho bodu) aj SDKÚ-DS (0,1 percentuálneho bodu).

Na otázku: "Keby boli zajtra voľby, zúčastnili by ste sa ich?" odpovedalo v prieskume 32,8 percenta respondentov určite áno; 24,9 percenta skôr áno; 10,7 percenta skôr nie; 27,7 percenta určite nie a nerozhodnutých bolo 3,8 percenta opýtaných.

Už ste čítali?
Domáce
V Košiciach platí nový systém parkovania: Pokuty zatiaľ neudeľujú
Domáce
Pozrite si prvý deň nášho predsedníctva
Ekonomika
Prečo Volkswagen odškodní Američana, ale Slováka nie?
Šport
Strýcová je už vo wimbledonskom šestnásťfinále
Šport
Štvorku Wawrinku vyradil nenasadený Argentínčan Del Potro
Domáce
Martinovi sa nezdala dezinfekcia potrubia vodou, odborníci mu poslali jasný odkaz


VIAC Z Domáce