11. 01. 2016 18:10 | TREBIŠOV/Andrej Gajdošík

Dajte si pozor na túto ženu! Je to internetová podvodníčka

Predáva herné konzoly a smartfóny pod desiatkami identít. Pošlete jej peniaze na účet, tovar k vám však nikdy nedorazí.

Facebooková podvodníčka Mária Kvasnicová.
Facebooková podvodníčka Mária Kvasnicová. Foto: Polícia SR

Nákupy cez internetové bazáre sú veľmi populárne. Človek tu kúpi všeličo výhodnejšie a niekedy aj doslova za facku. Je to však aj skúška ľudskej opatrnosti. Nákup z inzerátu vám totiž môže uštedriť aj ozajstnú facku. Z jednej 300-eurovej sa spamätávajú aj manželia Mirka a Matúš Miklovci.

Internetová podvodníčka predáva herné konzoly a smartfóny pod desiatkami identít. Pošlete jej peniaze na účet, tovar k vám však nikdy nedorazí. A vyzerá to tak, že aj polícia je na túto mladú ženu krátka.

Manželia Miklovci chceli pred Vianocami potešiť deti a kúpiť im hernú konzolu. Keďže Mirka je na materskej a rodina funguje len z Matúšovho príjmu, rozhodli sa kúpiť z druhej ruky cez internet. Natrafili na inzerát, v ktorom istá Mária Podhradská z Trebišova ponúkala presne to čo chceli. Za 300 eur.

Herné konzoly a smartfóny predávala vždy pod iným menom - Andrea Karvayová, Daniela Litavská, Tamara Melegová, Simona Melišková či Edita Kováčová sú len zlomkom z množstva identít internetovej podvodníčky Márie Kvasnicovej.

Polícia po nej ešte koncom októbra 2015 vyhlásila celoštátne pátranie. Zatiaľ je neúspešné. Ako pre koho. Podvodníčka odvtedy stihla oklamať desiatky ďalších.

Podrobnosti o podvodníčke a jej praktikách zisťoval reportér Reflexu Andrej Gajdošík.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?