20. 01. 2016 19:11 , článok bol aktualizovaný 20. 01. 2016 22:01 | KOMÁRNO, BRATISLAVA/TV Markíza

Pani Zuzana išla na nákup a zažila šok! Dodnes sa z neho nespamätala

Urna s rozsypaným popolom ležala na tomto mieste medzi autobusovou a železničnou stanicou.

Vysypaná urna so spopolneným mužom.
Vysypaná urna so spopolneným mužom. Foto: KR PZ Nitra

Keď išla do obchodu na nákup na chodníku zbadala niečo čudné. Nedalo jej to a pozrela sa lepšie. Pani Zuzana dodnes neverí vlastným očiam - na zemi ležal popol nebohého muža.

Neporiadok pri ceste si všimla už z diaľky, najskôr si myslela, že je to štrk. Keď ale zistila čo je na chodníku rosypané zostala v šoku. „Zrejme to bol nejaký nezodpovedný človek, ale toto to si určite nezaslúžil. Sa mi to zdalo nejako neetické, že to tam nechať no tak som zavolala políciu," povedala nám nálezkyňa urny pani Zuzana.

Urna s rozsypaným popolom ležala na tomto mieste medzi autobusovou a železničnou stanicou. Krajská nitrianska hovorkyňa Renáta Čuháková nám potvrdila, že polícia už začala trestné stíhanie pre trestný čin hanobenia miesta posledného odpočinku.

Na urne bolo vyryté aj meno nebohého muža a taktiež krematórium, ktoré kremáciu vykonalo. „Papiere sú, zosnulý bol privezený k nám, bol riadne spopolnený aj videozáznam aj všetky náležitosti čo sa týkajú toho spopolnenia boli riadne vykonané," tvrdí majiteľ krematória v Nových Zámkoch Róbert Molnár.

Telo nebohého muža do krematória v Nových Zámkoch odviezla pohrebná služba z Komárna. Spopolnené telo následne naspäť priniesli do toho istého pohrebníctva. „Volal som pozostalým, prišli pre urnu, bolo to v roku 2014 v októbri, prevzali si urnu a tým tá vec na našej strane bola vybavená," povedal majiteľ pohrebníctvaGabriel Hencz.

Ako sa urna na ulicu dostala a kto ju tam priniesol už zisťuje polícia, no pani ktorá ju tam rozsypanú našla sa z toho nevie spamätať dodnes.

Prípadov keď rodiny o svojich blízkych nejavia záujem je veľa. Len v tomto krematóriu ich majú 90 no a tá najstaršia urna je tu už takmer 18 rokov.

 

Urny s popolom zosnulých však končia aj na mnohých netradičných miestach. Doma na krbe, v záhrade, ale aj vysypané z helikoptéry. Kreativite sa pri narábaní s pozostatkami blízkych medze nekladú. Mŕtvi totiž pre nás už vraj nie sú také tabu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?