20. 01. 2016 19:28 | KOŠICE/Jozef Demeter

Vandali nebývajú len mladí. Pozrite si, čo tento starší pán vyvádzal v košickej MHD

Dorezané čalúnené sedadlá teraz musí podnik opraviť vo svojej dielni.

Zábery priemyselnej kamery, ako ničí vandal sedadlá v košickej MHD.
Zábery priemyselnej kamery, ako ničí vandal sedadlá v košickej MHD. Foto: skrytá kamera MHD Košice

Nielen mladí sa niekedy nevedia zmestiť do kože. Príkladom je košický senior, ktorý si nenápadne spríjemňoval cestu autobusom. Z vaku vytiahol ostrý predmet, ktorým sa pustil do poťahov na sedadlách. Teraz mu hrozí až ročné väzenie.

Senior si cestu spríjemňoval nenápadne. Z vaku vytiahol ostrý predmet, ktorým sa pustil do poťahov na sedadlách. Teraz mu hrozí až ročné väzenie.

Košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó nám potvrdil, že obvineného zachytili vo viacerých prípadoch na kamerovom zázname kde prerezáva čalúnenia sedadiel a operadiel interiéru autobusových liniek MHD. „Väčšinou boli poškodené sedadlá v zadných častiach autobusov. Ponachádzali to vodiči pri kontrole na konečných zastávkach," tvrdí Pavol Mišínsky zo strediska údržby DPMK.

Až 90-percent poškodených autobusov jazdilo na linkách smerujúcich na košické sídlisko Ťahanovce. Porezané sedadlá našli vo viac ako 50-tich vozidlách. Hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová nám povedal, že na neznámeho páchateľa podal podnik trestné oznámenie. Čalúnené sedadlá teraz musí podnik opraviť vo svojej dielni.

Podľa informácií TV Markíza je obvinený muž bývalým zamestnancom dopravného podniku. Podarilo sa nám ho vypátrať. Tvrdil nám, že nevie o ničom a poprel, že by porezal sedadlá.

To, či je zodpovedný aj za ďalšie takéto poškodenia je predmetom ďalšieho vyšetrovania a dokazovania.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?