21. 01. 2016 18:35 | BANSKÁ BYSTRICA/Martina Kašiarová

Boss sýkoriek Lališ prvýkrát pred sudcom, pre okuliare pojednávanie skončilo

Údajný šéf sýkorovcov bol na úteku od roku 2012, pred pár týždňami ho v Nemecku dolapili a previezli do Banskej Bystrice.

Obžalovaný Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, na pojednávaní v Ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici.
Obžalovaný Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, na pojednávaní v Ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici. Foto: TASR
Robert Lališ zmenil imidž.
Robert Lališ zmenil imidž.
Zadržali Lalisa.mp4

Róbert Lališ sa dnes (21. 1.) prvýkrát "posadil" na lavicu obžalovaných. Údajný šéf obávanej skupiny "sýkorovcov" bol roky na úteku.

Poriadne ho to poznačilo, oproti fotografii zo zatýkacieho rozkazu by ho dnes spoznal iba málokto. Pojednávanie však veľmi rýchlo ukončila kuriózna maličkosť. Lališ má totiž zdravotný problém. Sudcovia aj právnici prišli za údajným bosom priamo do väzenia. Zúčastnení trochu neveriacky pozerali na muža, ktorého priviedli v putách.

Najhľadanejší Slovák, obávaný šéf gangu a krutý muž. Tieto prívlastky dostával Róbert Lališ alias kýbel v minulosti. Na pojednávaní vo štvrtok (21. 1.) vyzeral zostarnuto a unavene.

Jeho obhajca požiadal o odročenie a sudca mu vyhovel. Lališ si nestihol preštudovať spis a navyše, pri zatýkaní stratil okuliare. Bez nich nedokáže dobre čítať. Vo väzení ho vyšetril očný lekár a teraz mu vyrábajú nové okuliare. Lališ sa vyjadril, že po naštudovaní bude vo veci riadne vypovedať.

 

Matka Romana Deáka, ktorej podľa prokuratúry práve sýkorovci zavraždili syna, chodí na všetky súdy. Vrahovi sa chce pozrieť do očí.

Údajný šéf sýkorovcov bol na úteku od roku 2012, pred pár týždňami ho v Nemecku dolapili a previezli do Banskej Bystrice. Pojednávanie s gangom sa začalo v neprítomnosti Lališa v januári 2015. Obžaloba im kladie za vinu podiel na šiestich vraždách.

Najprv však chytili jeho kumpána Martina Biháriho, obom hrozí doživotný trest. Podľa našich informácií je v Banskej Bystrici aj Jozef Roháč, prezývaný Potkan. Sudca kvôli megaprocesu so sýkorovcami potreboval jeho psychiatrický posudok.

Súd bude pokračovať opäť v marci a je veľmi pravdepodobne, že Róbert Lališ si vtedy vypočuje aj výšku svojho trestu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?