02. 02 2016 13:10 , článok bol aktualizovaný 03. 02 2016 12:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Masér vysvetlil, ako získal milión od VšZP. Meno autora dokumentu sa zhoduje s menom Ficovej asistentky

VŠZP môže podľa strany #Sieť za to, že sa z neznámeho lekára za pár rokov stal milionár.

kaBb.19_siet_vszp_maser_transferweb_jpg_bez_watermarku_1_jpg.jpg
kaBb.19_siet_vszp_maser_transferweb_jpg_bez_watermarku_1_jpg.jpg Foto: TV Markíza

Škandál vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Tá podľa strany #Sieť môže za to, že sa z neznámeho lekára za pár rokov stal milionár. Obrovské peniaze mu vraj poisťovňa vyplácala za bežné masáže.

Pavel Kostka si v obci Spišská Belá v okrese Kežmarok otvoril ambulanciu. Ponúka rehabilitáciu či masáže. Ešte nedávno pritom nedosahoval žiaden zisk. Podľa strany #Sieť zarobila Kostkova firma v roku 2008 približne 50-tisíc eur. O štyri roky neskôr to bolo už 140-tisíc. A v roku 2014 utŕžil rozprávkových takmer 1 a pol milióna eur.

Procházkovci za výhodnými kšeftami vidia Všeobecnú zdravotnú poisťovňu a bývalého šéfa Marcela Foraia. Masérske kliniky doktora Kostku vraj zazmluvnili na viac ako tri milióny eur ročne. Pre porovnanie, súkromná poisťovňa Dôvera platí len 84-tisíc.

Okrem Spišskej Belej prevádzkuje ďalšie štyri svoje ambulancie. V Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline a Nitre. Strana #Sieť pripisuje netradičný rozbeh podnikaniu doktora Kostku druhej vláde SMERU. Tá to odmieta.

Prostredníctvom štátnej poisťovne odkázala, že špeciálne výkony pre klinku podpísal ešte v roku 2011 vtedajší šéf Všeobecnej zdravotnej - Marian Faktor z KDH.

Autor vysvetlenia sa zhoduje s menom Ficovej asistentky

Približne pred dvomi hodinami poslal redakciám email aj samotný doktor Kostka. Vysoké platby vysvetľuje tým, že mu mimoriadne narástol počet pacientov. Proti strane #SIEŤ sa chce brániť.

Otázne ale je, do akej miery túto reakciu písal doktor Kostka sám. Vo vlastnostiach emailu sa totiž ako autor tohto dokumentu spomína Mária Trošková. Osoba s rovnakým menom, ale sprevádza na služobných cestách najmocnejšieho muža v tejto krajine. Mária Trošková je totiž asistentkou predsedu vlády Roberta Fica.

„Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, MUDr. Kostka poslal svoju reakciu na poslanca Beblavého viacerým médiám, ako aj viacerým verejným inštitúciám, vrátane Kancelárie predsedu vlády. Kategoricky odmietame, že by Mária Trošková písala alebo upravovala spomínané stanovisko a konštrukciu TV Markíza považujeme za smiešnu fabuláciu," reagovala hovorkyňa predsedu vlády Roberta Fica Beatrice Szabóová.

Vysvetlenie, prečo je Mária Trošková uvedená v doktorovom dokumente ako autor, sme sa teda nedozvedeli.

 

Transparency International Slovensko (TIS) dnes zistila, že Kostka dostal vlani peniaze aj z rezervy premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Dvadsaťtisíc eur malo ísť do neziskovky Výskum Thomasa Alva Edisona jeho spolupodnikateľky a finančnej manažérky kliník Slávky Kostkovej. Sídli v Spišskej Belej na rovnakej adrese ako klinika. Peniaze sa mali použiť na modernizáciu pracoviska, nákup technického vybavenia a zdravotných pomôcok, píše TIS. Poukazuje na to, že Kostka bol úspešný aj pri čerpaní eurofondov.

Už ste čítali?
Domáce
Prinesie vám dieťa zlé vysvedčenie? Poradíme vám, čo treba robiť
Zahraničné
Silné slová tureckého prezidenta. Teroristom sľubuje porážku
Domáce
Prehľad voľných dní v novom školskom roku
Domáce
V šope našiel niečo nezvyčajné. Splnil sa mu sen
Zahraničné
Na palube havarovaného lietadla EgyptAir bol zrejme požiar
Šoubiz
Verejnosť sa v Ríme rozlúčila so zosnulým hercom Budom Spencerom


VIAC Z Domáce