03. 02. 2016 19:39 | BRATISLAVA/Rado Igaz

TV Markíza má rozhodnutie súdu, podľa ktorého sa zrejme bratislavské PKO nemuselo búrať

Poslanci totiž vlani v decembri o búraní hlasovali pod dojmom, že musia, lebo mesto aj tak súd prehrá. Ján Budaj tvrdí, že tak nemuseli robiť.

Búranie PKO v Bratislave.
Búranie PKO v Bratislave. Foto: TASR

Televízia Markíza má k dispozícii časť najnovšieho rozhodnutia najvyššieho súdu v kauze PKO. Ten kauzu vrátil bratislavskému krajskému súdu (KS). Podľa Jána Budaja to v praxi znamená, že primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal nechal Park kultúry a oddychu zbúrať zbytočne. Ten to odmieta.

Ján Budaj hovorí o škandále. Poslanci podľa neho totiž vlani v decembri hlasovali o zbúraní PKO pod dojmom, že musia, lebo mesto aj tak súd prehrá. Tak, ako im to tvrdil Nesrovnal.

„V skutočnosti sme hlasovali úplne nezmyselne, lebo sme odovzdali investorovi svoj majetok s jediným odôvodnením, že nám hrozí prehra na súde. V skutočnosti, už vtedy Bratislava spor s Hanbury vyhrala," povedal pre TV Markíza Budaj.

Odvoláva sa na rozhodnutie najvyššieho súdu, ktorý kauzu PKO už 27. októbra 2015, teda dva mesiace pred hlasovaním poslancov, vrátil KS. Stále tak podľa Budaja nie je rozhodnuté, či si exprimátor Andrej Ďurkovský mohol pred 10 rokmi zbúranie PKO objednať alebo nie.

„Pokiaľ Najvyšší súd rozhodol, že k žiadnemu objednaniu neprišlo tak potom pán primátor nechal zničiť majetok v rádovo v desiatkach miliónov eur.

 
 

Súčasný primátor nám existenciu rozhodnutia najvyššieho súdu potvrdil, podľa neho však nemalo na vyjednávaciu mesta s developerom aj tak žiaden vplyv.

„NS zrušil rozhodnutie krajského súdu len pre procesné pochybenie , takže v tomto prípade nedal najvyšší súd za pravdu mestu, vôbec sa neriešilo merito veci," povedala nám hovorkyňa bratislavského primátora Ivana Skokanová.

Zaujímavé je, že primátor mesta poslancov o rozhodnutí najvyššieho súdu pri hlasovaní o PKO neinformoval, hoci ono existovalo už takmer dva mesiace.

„NS rokoval na neverejnom zasadnutí a rozhodol, náš právny zástupca rozhodnutie dostal až 7 januára 2016," dodala Skokanová.

Podľa Budaja to vyvoláva mnohé otázky ktoré budeme primátori klásť. Isté je, že bratislavské PKO je už dnes v podstate zbúrané a nič ho už nevráti naspäť. Každopádne či najvyšší súd skutočne rozhodol o víťazstve mesta nad developerom, tak ako to tvrdí Ján Budaj, sa dozvieme budúci týždeň, kedy najvyšší súd prisľúbil svoje kompletné rozhodnutie zverejniť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?