09. 02. 2016 13:56 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, mm

Ján Čarnogurský vstúpil do Rádu sv. Juraja. Odfotil sa v rytierskom plášti

Bývalý politik je momentálne predsedom Slovensko-ruskej spoločnosti a v podstate podporuje politiku ruského prezidenta Putina.

Ján Čarnogurský v rytierskom plášti
Ján Čarnogurský v rytierskom plášti Foto: Facebook/Ján Čarnogurský

Bývalý predseda KDH a neúspešný kandidát na prezidenta SR Ján Čarnogurský sa na sociálnej sieti pochválil, že vstúpil do Rádu sv. Juraja. Podľa jeho slov mu spolok eticky vyhovuje a má rád dodržiavanie tradícií z rovnakého priestoru.

„V jednu slnečnú sobotu sme sa zhromaždili v Miláne, bolo nás okolo 60-70. Prešli sme asi 700 metrov do menšieho kostola, tam terajšia hlava habsburského rodu Karl von Habsburg - Lothringen prijal sľub s mečom položeným na rameno kandidáta," opísal Ján Čarnogurský celý priebeh akcie.

Vrátim sa k prijímaniu do Rádu sv. Juraja (St. Georgs - Orden). Ako som už napísal, niekedy na jar minulého roku ma...

Posted by Ján Čarnogurský on 9. február 2016

Bývalý politik je momentálne predsedom Slovensko-ruskej spoločnosti a v podstate podporuje politiku ruského prezidenta Putina.

Rád sv. Juraja Rád založil uhorský kráľ Karol I. Róbert z Anjou na podobných princípoch ako templársky alebo rád johanitov. Mal chrániť kráľovstvo pred neveriacimi pohanmi a mal ochraňovať katolícku vieru. Rád oživili v roku 1992 a sídlom sa stal starobylý hrad Vyšehrad.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?