Surfujete z mobilného zariadenia? Prepnite sa na mobilnú verziu stránky!
 

Andrej Medvecký z Kotlebovej ĽS-NS sa vzdal poslaneckého mandátu
Andrej Medvecký z Kotlebovej ĽS-NS sa vzdal poslaneckého mandátu Foto: Facebook/ Andrej Medvecký
 
Je obvinený z ublíženia na zdraví.

Kotleba vraj o tom, že Medveckého stíhajú nevedel
Foto: Facebook/ Andrej Medvecký
 

Kotleba vraj o tom, že Medveckého stíhajú nevedel

Je obvinený z ublíženia na zdraví.

11. 03 2016 09:42 , článok bol aktualizovaný 11. 03 2016 12:53 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Andrej Medvecký z Kotlebovej ĽS-NS sa vzdal poslaneckého mandátu. V NR SR by ho mal nahradiť iba 22-ročný Milan Mazurek.

Práve dnes (11.3.) si mal prevziať mandát novozvoleného poslanca národnej rady. Vo štvrtok stál pred súdom za výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Andrej Medvecký šéf žilinského klubu Ľudovej strany naše Slovensko mal spolu s bratrancom zbiť muža z Dominikánskej republiky. Podľa svedkov mala byť motívom bitky farba pleti.

Lenny Cruz z Dominikánskej republiky sa šiel s bratrancami svojej priateľky večer zabaviť do Prvý mierny atak bol vraj ešte na diskotéke. Bitka sa odohrala v noci 1. novembra 2014 pred barom na nábreží Oravskej priehrady. Podľa svedkov obžaloby bil muža z Dominikánskej republiky najmä Andrej Medvecký. Viac o prípade v článku - Kotlebov poslanec má problém. Takto mal dobiť muža tmavej pleti

Obžalovaný Andrej Medvecký je momentálne aj v podmienke za jazdu pod vplyvom alkoholu. Na základe neprítomnosti jedného zo svedkov obhajoba nakoniec dosiahla odročenie pojednávania na 12. mája.

Kotleba o tom nevedel

Šéf Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba nevedel, že člena strany a novozvoleného kandidáta do NR SR Andreja Medveckého súdia z výtržníctva a ublíženia na zdraví.

Pri zostavovaní kandidátky však vedel, že je v podmienke za jazdu pod vplyvom alkoholu. Povedal to dnes v Bratislave pred odovzdávaním osvedčení o zvolení za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Medvecký sa dnes svojho mandátu vzdal.

"Nezdalo sa mi ako úplne správne, že je v podmienke, ale v parlamente predsa pôsobilo viacero poslancov, ktorí mali iné prechmaty," povedal Kotleba. Nepredpokladal však, že by Medveckého mohlo diskvalifikovať ešte niečo iné.

Kotleba si nerobí ťažkú hlavu z toho, že s ním žiaden politický subjekt zvolený do parlamentu nechce spolupracovať. "To sa časom podá," povedal. Má plán, ako by mohol s inými stranami komunikovať. Nechcel to však špecifikovať.

Šéf ĽSNS sa považuje za veriaceho človeka. Podľa jeho slov sa snaží žiť kresťanský život. "Nikto z nás ale nie je bez viny a taký je aj môj vzťah k cirkvi," konštatoval.

Kotleba nebude mať problém skladať poslanecký sľub a prisahať pritom na Ústavu SR. V nej sa deklaruje, že európske normy majú prednosť pred tými slovenskými, s čím má Kotleba dlhodobo problém. "Nebude mi to prekážať," povedal pre TASR. Kotleba tvrdí, že jeho strana sa snaží ústavu dodržiavať.

Mohlo by vás zaujímať
 

Komentáre

Máme toho viac...

Som reportér