Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

11. 03. 2016 19:10 | KOŠICE/TV Markíza

Od tragickej sánkovačky ubehol týždeň. V prípade sa vynoril ďalší otáznik

Nejasných je aj osem minút, ktoré prešli počas zásahu záchranných zložiek.

KROMPACHY 3web_jpg_bez_watermarku_1.jpg
KROMPACHY 3web_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

S tragickou sánkovačkou, pri ktorej zomrelo iba 12-ročné dievča, je aj po týždni spojených niekoľko otáznikov. Nielen to, prečo sa sánkovalo v zóne zákazu, prečo nemalo dievča na hlave prilbu, či, kde boli v čase nehody učitelia. Nejasných je aj osem minút, ktoré prešli počas zásahu záchranných zložiek.

Presne pred týždňom prišlo na svahu o život malé dievča. S kamarátkou sa šla sánkovať na strmý svah, keď zrazu nezvládli klzák a narazili do skál a stromov. Spolužiaci okamžite privolali záchranku.

Na linke 155 sa dozvedeli, že sa niečo udialo o 18:26 h. Operátor na tiesňovej linke 112 však prijal hovor o 18:18 h. To znamená, že sa v úvodzovkách vo vzduchu stratilo osem minút. Operátor podľa našich informácií presmeroval volajúceho na Horskú záchrannú službu.

Ministerstvo vnútra preveruje postupy operátora

Ministerstvo vnútra momentálne preto preveruje všetky postupy operátora. V prípade, že budú zistené závažné pochybenia zo strany operátora, vyvodila dôsledky.

Prečo skončil lyžiarsky výcvik takto tragicky, je zatiaľ nejasné. Podľa odborníkov sú sánky či klzáky omnoho nebezpečnejšie ako lyže. Dôležitý je aj výber svahu, na ktorom sa chceme sánkovať. Chýbať nesmie určite prilba a ešte jedna dôležitá vec.

Deti do 15 rokov mali by robiť tieto športy v sprievode nejakej dospelej, poučenej osoby, ktorá ich vie usmerniť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce