Surfujete z mobilného zariadenia? Prepnite sa na mobilnú verziu stránky!
 

Nešťastné kanoe.
Nešťastné kanoe. Foto: TVNOVINY.sk
 
Podľa záchranárov sú šance na prežitie veľmi nízke.

Nešťastné kanoe, ktoré sa plavilo na Dunaji. Martin Filko je stále nezvestný
Foto: TVNOVINY.sk
 

Nešťastné kanoe, ktoré sa plavilo na Dunaji. Martin Filko je stále nezvestný

Podľa záchranárov sú šance na prežitie veľmi nízke.

28. 03 2016 19:25 , článok bol aktualizovaný 29. 03 2016 11:03 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Na veľkonočný pondelok sa na Dunaji pri Vlčom hrdle prevrátilo kanoe s dvoma osobami. Jednému z nich sa podarilo zachrániť, po tom druhom stále pátrajú. Podľa našich informácií má byť nezvestnou osobou známy slovenský ekonóm, riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Martin Filko. Pátraciu akciu prerušili v pondelok okolo 21. hodiny večer, no o štyri hodiny hľadanie obnovili a použili aj termokamery. Ani to však neprinieslo úspech.

 

V utorok ráno od pol ôsmej sa preto poriečna polícia, záchranári i hasiči pustili opäť do hľadania. Prečesávajú brehy i samotnú rieku, od Čunova až po Vlčie hrdlo, kde sa mala kanoe prevrátiť. Používajú pri tom špeciálny sonar, s ktorým vidia až na dno Dunaja a do šírky až 70 metrov. V prípade podozrivého nálezu sú v pohotovosti aj potápači.

Pátracia akcia pokračuje od utorkového rána.
Pátracia akcia pokračuje od utorkového rána. Foto: TV Markíza
 

Podľa záchranárov sú šance na prežitie veľmi nízke. Dennikn informoval, že s Filkom bol v kanoe jeho dlhoročný kamarát a spolužiak z Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií Vladimír Lefík.

Na adresu somreporter@markiza.sk nám čitateľ poslal fotografiu kanoe, v ktorom sa obaja muži plavili na Dunaji. Bolo pri nej napísané: "Nešťastné kanoe." Na fotografii je vidieť aj Martina Filka s kamarátom.

Martin Filko.
Martin Filko. Foto: TASR
 

Filko bol počas druhej Ficovej vlády hlavný ekonóm ministerstva financií a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky. V rokoch 2008 až 2010 bol poradcom vtedajšieho ministra financií Jána Počiatka a neskôr bol aj poradcom premiérky Ivety Radičovej. Jeho meno sa po voľbách spájalo aj s ministerskou stoličkou v zdravotníctve.

Mohlo by vás zaujímať
 

Komentáre

Máme toho viac...

Som reportér