05. 08. 2016 07:43 | BRATISLAVA/TASR

Minister dopravy Brecely nebude kandidovať na post predsedu #Siete

#Sieť si bude nového šéfa voliť na mimoriadnom sneme 13. augusta v Trnave.

Nominant na ministra, dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely.
Nominant na ministra, dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely. Foto: TASR

Minister dopravy Roman Brecely na post predsedu strany #Sieť na mimoriadnom sneme strany 13. augusta kandidovať nebude. Uviedol to v diskusnej relácii TABLET.TV. "Ja sa skôr považujem za manažéra ako politika. Mám na starosti rezort dopravy, ktorý sa snažím uchopiť veľmi zodpovedne, vybudovať nejaký funkčný systém. V tejto chvíli naozaj nie je mojou ambíciou kandidovať za predsedu," povedal Brecely. "Som pripravený strane pomôcť, či už v personálnych, odborných, alebo akýchkoľvek iných strategických oblastiach, ale v tejto chvíli nie je mojou ambíciou byť predsedom strany Sieť," zdôraznil.

Pätica kritikov súčasného predsedu strany #Sieť Radoslava Procházku na mimoriadnom augustovom sneme strany podporí kandidatúru poslanca Národnej rady SR a podpredsedu #Siete Eduarda Adamčíka. TASR to 26. júla potvrdil expodpredseda strany Andrej Hrnčiar.
"Je to naše spoločné rozhodnutie," uviedol Hrnčiar o voľbe kandidáta, ktorý sa zrodil v skupine poslancov parlamentu, do ktorej okrem neho patrí aj Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a samotný Eduard Adamčík.

Aktuálny predseda #Siete Radoslav Procházka vtedy na Adamčíkovu kandidatúru reagoval slovami, že to vníma ako významný krok k otvorenej súťaži na sneme. Nevyjadril sa však, či bude kandidovať aj on osobne. Apeloval iba na to, aby všetci uchádzači rešpektovali výsledky snemu. "Ja sa k tomu týmto verejne zaväzujem, a to bez ohľadu na to, či budem, alebo nebudem kandidovať," zdôraznil Procházka.

#Sieť si bude nového predsedu voliť na mimoriadnom sneme 13. augusta v Trnave.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?