13. 12. 2016 19:15 | KOŠICE/TV MARKÍZA

V Košiciach sa prepadla zem. Auto pohltil obrovský kráter

Vozidlo, ale aj vodiča museli vytiahnuť hasiči.

Pod prechádzajúcim autom sa prepadla časť cesty.
Pod prechádzajúcim autom sa prepadla časť cesty. Foto: TV Markíza

V Košiciach sa pod prechádzajúcim autom prepadla časť cesty. Vozidlo, ale aj vodiča museli vytiahnuť hasiči. Na zábery, keď sa auto v meste prepadne do veľkej jamy, sme zvyknutí skôr zo zahraničia, no zdá sa, že sa to môže stať aj vám.

Košickí hasiči zasahovali na Kalinčiakovej ulici. Pod autom sa z ničoho nič otvoril obrovský kráter. „Autom, ktoré prechádzalo čiastočne po chodníku a čiastočne po vozovke, zapadlo pravým kolesom do diery," opísal nezvyčajnú situáciu obyvateľ ulice Teodor Rácz.

Auto vytiahli hasiči pomocou hydraulického ramena. Vodičovi (52) sa našťastie nič nestalo. „Pretože išiel pomaličky, takže ostal tam trčať pokiaľ ho neprišli vyslobodiť z tej diery," dodal Teodor Rácz.

Na ceste ostal zhruba tri metre dlhý a dva metre široký kráter. Prepadnutie vozovky vraj spôsobila porucha na vodovodnom potrubí. Vodári sa dnes pustili do opravy poškodeného potrubia. Celá ulica je uzavretá a jej obyvatelia ostali bez pitnej vody. "Je potrebné vymeniť potrubie, ktoré je dlhé minimálne 6 metrov a ktoré je v súbehu alebo sa križuje s inými inžinierskymi sieťami. Oprava poruchy potrvá prinajmenšom do večerných hodín," píše sa v stanovisku Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

Vodárenská spoločnosť pristavila ľudom cisternu. Tí by však boli radšej, keby vymenili celé potrubie, ktoré je už zrejme prestarnuté. Podobný prípad sa tu totiž nestal prvýkrát.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?