14. 12. 2016 14:04 | BRATISLAVA, KOŠICE/TASR

UPJŠ po ničivom požiari pomôže aj vláda, peniaze však musí škola vrátiť

Po požiari musela preto škola zabezpečiť priestory na vyučovanie. Celkovo sa tento problém týka približne 300 študentov v piatich ročníkoch.

Takto horela strecha univerzity ešte minulý týždeň
Takto horela strecha univerzity ešte minulý týždeň Foto: TASR
Plamene šľahajú zo strechy budovy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika počas požiaru v Košiciach.
Takto horela strecha univerzity ešte minulý týždeň
Plamene šľahajú zo strechy budovy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Štát požičia Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach bezúročne tri milióny eur na likvidáciu škôd, ktoré vznikli po rozsiahlom požiari v budove Prírodovedeckej fakulty. Návratnú finančnú výpomoc dnes odsúhlasila vláda. Škola ju bude splácať tri roky.

Budova Prírodovedeckej fakulty je jedna zo siedmich budov, ktoré využíva fakulta na svoju činnosť. Požiarom a vodou boli poškodené štyri posluchárne situované v tejto budove, sedem výučbových a jedenásť výskumných laboratórií, všetky kancelárske priestory, ako aj výpočtová technika, prístroje a technológie využívané na výuku a vedecko-výskumné účely.

Prírodovedeckú fakultu zachvátil ničivý požiar v piatok (9. 12.) vo večerných hodinách. "Požiar zničil úplne celú strechu. Pravdepodobne prepadom horľavých látok cez digestory zničil aj niekoľko laboratórií na prízemí. Druhá časť škôd súvisí so zásahom hasičov, ktorí napriek tomu, že nás ubezpečovali, že sa fokusujú na centrum, tak, samozrejme, voda v kombinácii so splodinami požiaru urobila svoje. Všetky poschodia sú zatečené a budú si vyžadovať kompletnú rekonštrukciu," uviedol pre TASR rektor UPJŠ v Košiciach Pavol Sovák.

Po požiari musela preto škola zabezpečiť priestory na vyučovanie. Celkovo sa tento problém týka približne 300 študentov v piatich ročníkoch. 

Pozrite si reportáž, ktorú sme o požiari odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?