15. 12. 2016 19:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Naši redaktori otestujú, ktorá trasa z Bratislavy do Košíc je najrýchlejšia

A aj najlacnejšia.

Naši redaktori otestujú, ktorá trasa z Bratislavy do Košíc je najrýchlejšia
Naši redaktori otestujú, ktorá trasa z Bratislavy do Košíc je najrýchlejšia

Kadiaľ ísť domov zo západu na východ? Pred sviatkami túto dilemu riešia tisíce ľudí. Televízia Markíza preto zajtra opäť spustí veľký experiment - naši redaktori si vyskúšajú, či je lepšie ísť z Bratislavy do Košíc cez Žilinu, Zvolen alebo Budapešť. Po dvoch rokoch od nášho posledného testu sa na cestách mnohé zmenilo a my teda pre vás zistíme nielen kadiaľ je to aktuálne najrýchlejšie, ale aj najlacnejšie.

Prvý experiment sme robili v roku 2008. Mnoho súčasných ciest ešte neexistovalo, ako najrýchlejšia sa ukázala trasa cez Zvolen. Po šiestich rokoch sme pokus zopakovali.

Opäť bola najrýchlejšia trasa cez Zvolen. Po nej išiel Braňo Tomaga, ktorý si experiment z predvlani zopakuje aj zajtra. Spolu s ním pôjdu na východ aj Lukáš Zuzelka a Košičan žijúci v Bratislave Dávid Vido.

"Poznám každú jednu trasu. Sestra býva v Budapešti, frajerku mám z Oravy, takže išiel som každou. Myslím, že najhoršie to bude mať ten, kto pôjde tou strednou cez Lučenec, Rimavskú Sobotu," hovorí Dávid Vido.

Je na nej najmenej diaľnic, za posledné dva roky pribudlo len 10 kilometrov. Na severnej až 46, maďarská sa prakticky nezmenila. "Ja by som im doprial, aby išli tou južnou cez Maďarsko," povedal redaktor Lukáš Zuzelka. "On sa bojí si po maďarsky vypýtať diaľničnú známku," zareagoval kolega Braňo Tomaga.

Pravidlá sú jasné - všetci musia dodržiavať predpisy a počas cesty si spraviť 20-minútovú pauzu. Porovnávať sa bude čas, rýchlosť, vzdialenosť a spotreba.

"Ideme na autách s úplne rovnakými motormi, čiže budeme vedieť povedať divákom, koľko ich vyjde tá ktorá trasa," hovorí Braňo Tomaga.

Pri všetkom budete samozrejme aj vy, celú cestu budeme sledovať v našom vysielaní aj na webe tvnoviny.sk Naši kolegovia po ceste zmapujú aj trvalé či dočasné obmedzenia a nástrahy. A aj keď v prvom rade nejde o súťaž, posledný nechce do cieľa prísť nikto.

"V prípade, že vyhráš ty a nie ja, tak ti celý január budem v redakcii robiť poskoka," povedal Lukáš Zuzelka Braňovi Tomagovi.

"A mne kto bude robiť poskoka?" spýtal sa Dávid Vido. "O tebe som presvedčený, že nevyhráš," odpovedal mu Lukáš.

Redaktori štartujú zajtra o 17-tej, kedy si trojica vyžrebuje trasy, po 19-tej v živom vstupe prezradia, kam sa za 2 hodiny stihli dostať a aký bol ich začiatok cesty do Košíc.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?