17. 12. 2016 19:07 | KOŠICE/TV Markíza

Futbalový turnaj museli ukončiť predčasne, hráči sa otrávili

Najprv si mysleli, že vzduch v telocvični je len vydýchaný. Príznaky však svedčili o otrave oxidom uhoľnatým.

Stabilizovaný pacient.
Stabilizovaný pacient. Foto: TV Markíza

Priotrávili sa na futbalovom zápase. Viac ako dve desiatky ľudí z východu Slovenska potrebovalo v telocvični záchranárov. Bolo medzi nimi aj dieťa.

Futbalový turnaj v obci Mokrance včera večer ukončili predčasne. Počas zápasu v miestnej telocvični prišlo viacerým ľuďom nevoľno.

"Prvotné príznaky u všetkých postihnutých boli bolesti hlavy, pocit pálenia v dýchacích cestách, slabosť a únava," vysvetlil hovorca Košickej záchranky Igor Krúpa.

Najprv si mysleli, že vzduch v telocvični je len vydýchaný. Príznaky však svedčili o otrave oxidom uhoľnatým. Neskôr to potvrdili hasiči.

"Pri našom príchode, všetci postihnutí boli mimo objektu, pri vedomí, chodiaci. Väčšina udáva, že po predýchaní na čerstvom vzduchu subjektívne ťažkosti ustúpili," opísal situáciu Krúpa.

 

Priotrávených ľudí z tejto telocvične previezli špeciálnym hasičským autobusom do Univerzitnej nemocnice v Košiciach. V Detskej fakultnej nemocnici si nechali na pozorovaní 9. ročného chlapca. Bude však v poriadku a dnes ho zrejme prepustia domov. Ďalší pacienti skončili v nemocnici v Šaci.

"Štyria boli ošetrení na centrálnom príjme a následne prepustení. Dvaja pacienti boli hospitalizovaný na internej klinike nemocnice Šaca, kde ostali na pozorovaní," povedala hovorkyňa nemocnice Šaca Marta Cseregová.

Ľudí, ktorých ošetrili v Košiciach, postupne prepustili domov. V takýchto prípadoch však neradno nič podceniť.

"Musia byť všetci vyšetrení v nemocnici, kde sa zisťuje hladina tohto plynu v tele. A na tomto základe sa potom určí aj liečba," dodal Krúpa.

Oxid uhoľnatý unikal pravdepodobne z pokazeného infražiariča. Telocvičňu však vyvetrali a opakované merania už zvýšené hodnoty jedovatého plynu neukázali. Podobná situácia sa stala aj v januári 2015 na zimnom štadióne v Čani. Vtedy oxidom uhoľnatým priotrávilo vyše 60 ľudí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?