19. 12. 2016 15:37 | ŽIAR NAD HRONOM/POLÍCIA

Pitva potvrdila zlú predtuchu! DJ-a EKG takmer zabil poriadne opitý šofér

Polícia žiada vodičov, ktorí boli svedkami tejto nehody, aby sa prihlásili na t. č. 158.

Opitý vodič nemal šancu prežiť.
Opitý vodič nemal šancu prežiť. Foto: Polícia
Opitý vodič nemal šancu prežiť.
Sila nárazu musela byť brutálna.
V tomto aute bol DJ EKG a jeho spolujazdkyne.

Polícia v Žiari nad Hronom vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v sobotu o 21.24 hodine, na rýchlostnej ceste R1, v smere jazdy Hronský Beňadik - Nová Baňa.

K dopravnej nehode došlo tak, že 33-ročný DJ EKG, ktorý šiel po rýchlostnej ceste R1 v pravom jazdnom pruhu, v smere Hronský Beňadik - Nová Baňa, sa čelne zrazil s červeným Audi A5. To riadil 53-ročný muž z Nitry, ten šiel v protismere.

DJ a jeho dve spolujazdkyne (24 a 27 r.) sa pri nehode ťažko zranili. Vodič Audi na mieste zomrel. U DJ-a alkohol dychovou skúškou nebol zistený, u nebohého vodiča bol alkohol zisťovaný pri pitve. Tá potvrdila najhoršie, v krvi mu zistili až 2,99 promile. Dopravná nehoda je stále v štádiu vyšetrovania.

Polícia teraz žiada vodičov, ktorí boli svedkami nehody, prípadne majú akékoľvek informácie o červenom Audi A5, aby ich oznámili na t. č. 158. Pravdepodobne sa snažia zistiť, ako je možné, že sa do protismeru dostal.

Zároveň polícia vyzýva všetkých vodičov, aby v tomto období jazdili opatrne, bezpečne a predvídavo. Polícia v banskobystrickom kraji vyhlásila na tento týždeň od 19. 12. 2016 do 25. 12. 2016, týždeň zvýšenej bezpečnosti na cestách.

Prebiehať bude formou zvýšeného dohľadu s dôrazom na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?