27. 12. 2016 19:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Ako bude vyzerať Silvester na Slovensku? V Bratislave nemôžete odpáliť ani piráta

Bratislava tento rok sľubuje modernú zábavu aká tu ešte nebola. Mesto vsadilo na smart riešenia.

Ako bude vyzerať Silvester na Slovensku? V Bratislave nemôžete odpáliť ani piráta
Ako bude vyzerať Silvester na Slovensku? V Bratislave nemôžete odpáliť ani piráta

Vianoce sú za nami a pred sebou máme silvestrovské oslavy. Na východe sa začnú zabávať už dopoludnia, inde chystajú len ohňostroj. V Bratislave zas budete silvestrovať so smartfónmi v ruke. Mesto to tento rok poňalo moderne.

Silvestrovské oslavy vylákajú do ulíc desaťtisíce ľudí. Bratislava tento rok sľubuje modernú zábavu aká tu ešte nebola. Mesto vsadilo na smart riešenia.

"Digitálny internaktívny ohňostroj, bude veľká obrazovka na hlavnom námestí, ľudia sa budú môcť prihlásiť pomocou mobilov," prezradil primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

"Ide o grafické spracovanie konkrétnych ohňostrojových tvarov a častíc, ktoré si budú návštevníci môcť voliť, meniť farby, má to aj realistický zvuk ohňostroja. Má to aj odkazovač kde si návštevníci budú môcť posielať želania do nového roka," dodala organizátorka Bielej noci Zuzana.

S vlastnou pyrotechnikou nepočítajte. Sami si už v hlavnom meste nemôžete odpáliť ani piráta.

Bratislavský magistrát presúva poprvýkrát silvestrovské oslavy z Hlavného námestia na Hviezdoslavove a pripraví ich so Starým mestom. Silvestrovať sa v Bratislave začne o ôsmej večer.

Pripravená je diskotéka pod holým nebom, klzisko otvorené do jednej do rána. Hrať bude DJ aj Cigánsky diabli. Na bezpečnosť dohliadne viac policajtov. Skontrolujú vás pri vstupe do zábavnej zóny. Zakázané sú aj sklené fľaše.

Posledné sekundy starého roku v Bratislave odpočíta nadrozmerná svetelná časomiera. Z lode na Dunaji potom odpália klasický novoročný ohňostroj. Mesto hovorí, že oslavy budú lacnejšie ako minulý rok.

Na východe začnú silvestrovať už o desiatej ráno. Detský Silvester pripravujú Košice v Historickej radnici. Večerné oslavy začnú o ôsmej. Mesto sľubuje ľudovky, Kmeťovcov aj ohňostroj. Napríklad Banskobystričania si ale musia vymyslieť vlastný program. Mesto chystá len novoročný ohňostroj.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?