11. 01. 2017 09:38 , článok bol aktualizovaný 11. 01. 2017 17:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR, cas.sk

Herec Milan Kňažko strieľal vo svojej vile po zlodejovi. Zasiahol mu tepnu na nohe

Postrelený muž utrpel vážne poranenie stehna a leží v nemocnici.

Milan Kňažko na archívnej snímke.
Milan Kňažko na archívnej snímke. Foto: TASR

Do vily herca Milana Kňažka sa mal dnes ráno dostať lupič a podľa informácií Nového Času mal expolitik na neho vystreliť z legálne držanej zbrane.

Podľa našich informácií herec po zlodejovi vystrelil trikrát. Prvá rana mala byť varovná, ďalší výstrel skončil v nohe. Zasiahol priamo tepnu. Na základe krvavých stôp, ktoré po sebe zanechával zranený zlodej, ho polícia zadržala už po chvíli neďaleko vily.

 

Ako TV Markíza informovala hovorkyňa bratislavskej univerzitnej nemocnice Petra Stano Maťašovská, muža priviezli dnes po polnoci s vážnym strelným poranením stehna do nemocnice a už je po operácii.

Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby uviedol, že na žiadosť polície mali dnes o 1.34 h výjazd na Havlíčkovu ulicu v Bratislave. "Polícia nám oznámila, že zadržala páchateľa so strelným poranením dolnej končatiny, 49-ročného muža sme ošetrili a previezli do nemocnice," opísal.

V telefonickom rozhovore pre tvnoviny.sk nám expolitik povedal, že zlodej sa z domu snažil ukradnúť množstvo vecí, ktoré má momentálne v rukách polícia.

Vypočujte si telefonický rozhovor s Milanom Kňažkom

 

Vyšetrovanie udalosti na Havlíčkovej ulici potvrdila aj polícia. "Dnes v nočných hodinách sme prijali oznámenie o vlámaní sa do jedného z rodinných domov v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Policajti v tejto súvislosti vykonávajú na Havlíčkovej ulici všetky neodkladné a neopakovateľné úkony. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci. Bližšie informácie poskytneme, ak to procesná situácia umožní," dodala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Milan Kňažko je slovenský herec a bývalý politik. V októbri 1989 ako jediný v Československej socialistickej republike (ČSSR) vrátil titul Zaslúžilý umelec pre nesúhlas s politikou vtedajšieho režimu. Ešte predtým podpísal výzvu Niekoľko viet.

Po Novembri 1989 sa venoval politike, zastával post ministra zahraničných vecí aj ministra kultúry. Kandidoval za prezidenta aj primátora Bratislavy. 

Bývalý šéf vyšetrovateľov Jaroslav Ivor v rozhovore pre TV Markíza vysvetlil, kedy a za akých okolností môžete použiť zbraň ako obranu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?