Sobota 18.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
11. 01. 2017 17:20 | VIEĽKÝ BIEL/TV Markíza

Páchatelia podpálili pekáreň, všetko zachytila kamera

Škoda sa vyšplhala na 3-tisíc eur.

Podpálená pekáreň
Podpálená pekáreň Foto: TV Markíza

Amatéri alebo mafiánski výpalníci? Vo Veľkom Bieli v noci dvaja muži vtrhli do areálu pekárne. Predajňu poliali benzínom a zapálili. Pri čine sa nijak nemaskovali, všetko robili priamo pred kamerovým systémom.

Bolo krátko pred jednou hodinou v noci. Vo Veľkom Bieli v seneckom okrese zastavuje tmavé auto, z ktorého vychádzajú dvaja muži s bandaskou plnou benzínu. Obaja sa najprv pred bránou pekárne iba prechádzajú. Potom však preskakujú plot a predajňu polievajú benzínom. Mladší z dvojice objekt zapaľuje a obaja utekajú preč.

Majiteľovi pekárne v tom momente signalizuje mobil poplach v jeho prevádzke. Napája sa online na kamerový systém a blikanie svetla vidí vo svojom telefóne. Ešte však netuší, čo sa tam stalo.

Oheň ničí dvere, fasádu aj okno. Majiteľ okamžite zalarmoval údržbára, ktorý bol na mieste ihneď aj s hasiacim prístrojom. Privolaný hasiči už veľa práce s ohňom nemali. Majiteľ si uvedomuje že nebyť hlásiča požiarov, prevádzku by dnes vôbec neotvoril. Škoda sa vyšplhala na 3-tisíc eur.

Viac v reportáži Braňa Tomagu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?