11. 01. 2017 19:53 | BRATISLAVA/TV Markíza

Polónyho kamarát opísal, čo sa dialo v byte, kde si mal piťovec prestreliť hlavu

Mikuláš Polóny je podľa posledných správ z nemocnice vo vážnom stave.

Polónyho kamarát Branislav
Polónyho kamarát Branislav Foto: TV Markíza

Záhadná streľba v Bratislave! Údajný člen skupiny piťovcov skončil v nemocnici s prestrelenou hlavou. Polícia vyšetruje, čo sa v byte vlastne stalo.

Mikuláš Polóny je jeden z mála piťovcov, ktorých vyšetrujú na slobode - políciu aj súdy však zamestnával roky. V roku 1999 bol hlavným podozrivým v prípade vraždy v bratislavskom Irish pube. Zomreli tam dvaja ľudia. Hoci ho niekoľkokrát odsúdili, nakoniec ho spod obžaloby museli oslobodiť. Chýbal totiž priamy dôkaz a svedkovia menili výpovede.

Naposledy Polónyho zadržali minulý rok v júni. Obvinili ho z členstva v organizovanej skupine. O pár dní jeho aj ďalších sudca špecializovaného trestného súdu pustil na slobodu. Vyšetrovali ho na slobode. Včera (10.1) sa v bytovke na Heyrovského ulici ozvala rana.

Podľa toho, čo sa nám podarilo zistiť, sa postrelený muž v paneláku zdržiaval častejšie a to najmä v byte na druhom poschodí u svojho kamaráta. Polónyho kamarát nám však povedal, že sa nehádali, ani nebili. Od rána popíjali. V byte boli traja - Polóny, Branislav a jeho priateľka. Žena vraj v tom čase odpočívala v spálni.

„Upratoval som, behal po byte. Celý čas sme sa rozprávali, všetko bolo v poriadku o žiadnych problémoch nehovoril. Videl som, že tam má nejakú zbraň, či je to plynové, ostré, to človek nerozozná na pohľad. Na zásobník som nevidel, náboje som nevidel. Behám po byte a zrazu počujem ranu, zarinčanie skla, myslel som si, že sa rozbil nejaký pohár a vbehol som medzi chodbu a kuchyňu a už som ho tam chudáka chlapca...," opísal situáciu Branislav.

Muža našiel s prestrelenou hlavou. Podľa našich informácií mal ranu v oku. Prvých volal záchranárov. Potom policajtov.

„Nepomáhal som mu, nakoľko mi povedali, aby som k telu ani nešiel, aby som s ním nehýbal. Polícia došla tak o 4,5,6 minút, ale zdravotníci došli strašne neskoro. Keby došli skorej, tak mu pomôžu viacej," povedal Branislav.

Záchranári tvrdia, že sanitku poslali hneď. No najbližšia voľná bola v Petržalke. Prišli za 17 minút. „Lekár okamžite zahájil KPR, napojil pacienta na umelú pľúcnu ventiláciu," vysvetlil Jozef Minár z Operačného strediska ZZS.

Pomáhali aj Branislavovej priateľke. Jeden z policajtov jej dokonca zavolal sanitku, lebo bola v šoku. Niekoľko hodín ich potom vraj vypočúvali.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví a trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami," ozrejmila hovorkyňa KR PZ v Bratislave Lucia Mihalíková.

Mikuláš Polóny je podľa posledných správ z nemocnice vo vážnom stave. Údajný piťovec sa podľa kamaráta v zbraniach vyznal. Čo presne je teda za záhadnou streľbou, rozuzlí zrejme až vyšetrovanie.

 
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?