11. 01. 2017 19:51 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nie vlastnou vinou nestihli vlak, na ďalší spoj museli v mraze čakať 6 hodín

Pôvodne ľuďom tvrdili, že stanicu budú musieť opustiť, napokon zostala otvorená. V samotnej budove však bolo len o pár stupňov viac ako vonku.

Takto ľudia čakali niekoľko hodín na ďalší spoj
Takto ľudia čakali niekoľko hodín na ďalší spoj Foto: TV Markíza

Dlhé hodiny v mraze takmer bez možnosti zohriať sa. Takúto noc dnes zažili desiatky cestujúcich, ktorí - nie vlastnou vinou - nestihli vlaky smerujúce na východ. Na ďalší spoj museli čakať takmer 6 hodín, železnice sa im totiž obrátili chrbtom.

Bratislavská stanica krátko po jednej v noci. Posledný vlak odišiel pred hodinou, ďalší mal odchod až po štvrtej, na východ dokonca až okolo šiestej. Napriek tomu na nej bolo neobvykle rušno.

„Ostal visieť vlak z Viedne do Bratislavy, meškal asi dvadsať minút a tie dva vlaky, ktoré idú na východ, tak nás proste nepočkali, vykašľali sa na nás a celý vlak ostal tu," povedal jeden z cestujúcich.

Celý problém vznikol poruchou rakúskeho vlaku. Okamžite však poslali náhradný a ešte po ceste údajne informovali o probléme slovenskú stranu.

Pôvodne ľuďom tvrdili, že stanicu budú musieť opustiť. Tá sa totiž na noc zatvára a tak by museli v mraze zostať vonku. Napokon zostala otvorená. V samotnej budove, keďže je otvorená, bolo len o pár stupňov viac ako vonku.

„Veľmi nás mrzí vzniknutá situácia a všetkým cestujúcim sa ospravedlňujeme za nepríjemnosti. Ak by nočné vlaky čakali, vzniklo by ich meškanie takmer 35 minút. Tým by boli ohrozené všetky následné prípoje v staniciach Kysak a Humenné, rozhodovali sme sa teda medzi dvomi možnosťami." povedal hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Na meškajúce prípoje sa na železniciach spravidla čaká maximálne 20 minút. Ak ich cestujúci nestihnú, nemusia, tak ako dnes, tráviť noc na stanici.

„Je možné využiť kompenzáciu s preukázanými výdavkami - na hotelové ubytovanie do 20 eur alebo náhradu nákladov na použitie iného verejného dopravného prostriedku, prípadne taxislužby do 10 eur," doplnil Kováč.

Cestujúcim, ktorých sa nočná komplikácia dotkla železnice odkazujú, aby sa im ozvali. Všetko vraj chcú doriešiť k ich spokojnosti.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?