12. 01. 2017 11:26 | RIMAVSKÁ SOBOTA/zg

Tínedžerovi (†17) bez vodičáku sa stal osudný šmyk vo vysokej rýchlosti

Mladíka našli bez známok života mimo cesty.

Zdemolované auto po nehode medzi Rimavskou Sobotou a obcou Rimavské Janovce.
Zdemolované auto po nehode medzi Rimavskou Sobotou a obcou Rimavské Janovce. Foto: KR PZ Banská Bystrica

Tragická nehoda sa stala medzi Rimavskou Sobotou a obcou Rimavské Janovce, ktorá sa stala osudnou pre iba 17-ročného mladého muža. Jeho havarované vozidlo Lancia Lybra, ktoré šoféroval bez vodičského oprávnenia, našli vo štvrtok (12.1.) ráno. Mladík už v tom čase nejavil známky života.

Ako tvnoviny.sk informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, presný čas nehody nie je známy, stala sa pravdepodobne v skorých ranných hodinách.

Vozidlo bolo značne zdemolované, čo svedčí o tom, že havarovalo pravdepodobne vo vysokej rýchlosti. Podľa predbežných zistení z miesta nehody, mladík pri prechádzaní pravotočivou zákrutou dostal šmyk, v dôsledku čoho zišiel mimo cestu. Tam sa vozidlo pravdepodobne niekoľkokrát prevrátilo cez strechu.

Havarované auto, ktoré šoféroval 17-ročný mladík medzi Rimavskou Sobotou a obcou Rimavské Janovce.
Havarované auto, ktoré šoféroval 17-ročný mladík medzi Rimavskou Sobotou a obcou Rimavské Janovce. Foto: KR PZ Banská Bystrica
 

Presná príčina nehody bude známa až po vyšetrovaní, pri ktorom bude spolupracovať aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Prípadné požitie alkoholu bude známe až po pitve. V súvislosti s dopravnou nehodou už začala polícia trestné stíhanie pre usmrtenie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?