18. 01. 2017 16:42 | BRATISLAVA/TV Markíza

Polícia už vie, ako dohryzený ornitológ zomrel. Detaily ale odmieta zverejniť

Bývalý vyšetrovateľ je presvedčený, že presná príčina smrti 34-ročného muža je polícii známa.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Výsledky pitvy v prípade smrti mladého ornitológa v Devínskom jazere si polícia stále necháva pre seba. Podľa bývalého vyšetrovateľa, už musia dávno vedieť presnú príčinu jeho smrti. Podľa našich informácii všetko nasvedčuje tomu, že na 34- ročného Petra zaútočili psi. Expertíza srsti a krvi dokáže, či sú to tie, na ktoré obyvatelia ukazujú prstom.

Vyšetrovanie tragickej udalosti frustruje už aj samotných obyvateľov. Pani Helena je od začiatku presvedčená, že mladého ornitológa napadla svorka psov zo susednej záhrady. Tie vraj preskočili plot a dostali sa na voľný výbeh.

„Hovorím vám, že to treba vystrieľať a bude pokoj," hovorí suseda pani Helena.

Polícia je však vo vyjadreniach stále opatrná. Psom síce odobrali na expertízu vzorky srsti a krvi, majiteľa predviedli na oddelenie, no ani dnes žiadnu z vyšetrovacích verzií nijako nepotvrdili.

„Nič nebudeme komentovať, lebo by to mohlo zmariť vyšetrovanie," uviedla polícia.

To, že polícia na 48 hodín zadržiavala majiteľa psov, ešte podľa nich nič neznamená, až keď budú mať definitívne výsledky expertíz, vtedy začnú konať.

 

Podľa bývalého šéfa vyšetrovateľov má polícia výsledky pitvy už dávno k dispozícii a vie, ako Peter zomrel.

„Má určite odpoveď znalcov a súdnych lekárov, akým spôsobom došlo k úmrtiu, aký bol mechanizmus tých zranení, ktoré spôsobili smrť," myslí si Jaroslav Ivor.

A teda vedia, či Petra dohrýzli psi alebo nie. Je vraj už len otázkou krátkeho času, kedy potvrdia alebo vylúčia útok svorky.

„Treba stotožniť tú srsť, ktorá zostala na mieste činu so srsťou zvieraťa. Alebo napríklad to môžu byť biologické stopy, to jest krv tej obete, ktorá mohla zostať na tele alebo srsti toho útočníka," dodal Ivor.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce