02. 02. 2017 10:50 | BRATISLAVA/TASR, zg

Najnovší prieskum: SNS klesla o 3,6 percenta, Smer-SD narástol

Podľa výsledkov by súčasná koalícia nemohla vládnuť, mala by iba 73 kresiel.

Vznik novej trojkoalície potvrdili podaním rúk predsedovia strána SNS, Most-Híd a Smer-SD Andrej Danko, Béla Bugár a Robert Fico
Vznik novej trojkoalície potvrdili podaním rúk predsedovia strána SNS, Most-Híd a Smer-SD Andrej Danko, Béla Bugár a Robert Fico Foto: TASR

Ak by sa parlamentné voľby konali ku koncu januára, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 27,9 percenta hlasov, čo by mu stačilo na obsadenie 46 kresiel.

Druhá by vo voľbách skončila SaS so ziskom 13,2 percenta hlasov a 22 kresiel. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1008 respondentov uskutočnila agentúra Focus od 21. do 27. januára.

O tretie miesto by sa delila Kotlebova - Ľudová strana Naše Slovensko s OĽaNO-NOVA, ktoré by rovnako získali 10,2 percenta a 17 kresiel v parlamente. Do Národnej rady SR by sa v januári dostali ešte ďalšie štyri strany, a to SNS so ziskom 10,1 percenta hlasov, ktorá by v parlamente by získala 17 mandátov.

Nasledovala by strana Sme rodina - Boris Kollár, ktorú by volilo 7,4 percenta voličov a v Národnej rade SR by obsadila 12 kresiel, strana Most-Híd by získala 6,4 percenta hlasov a 10 kresiel v parlamente. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH  so ziskom 5,3 percenta a deviatimi mandátmi.

Januárový prieskum agentúry Focus.
Januárový prieskum agentúry Focus. Foto: agentúra FOCUS
 

Za bránami parlamentu by skončilo SMK-MKP s 3,4 percenta, SZS s 1,4, KSS s 1,2, #Sieť s 0,9 a SDKÚ-DS s 0,7 percenta.

Podľa prieskumu by sa ku koncu januára na voľbách zúčastnilo 69 percent opýtaných. Voliť by nešlo 20,5 percenta respondentov a 10,5 percenta opýtaných nevedelo odpovedať. Agentúra sa respondentov pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali hlas, pričom im dala zoznam kandidujúcich strán a hnutí aj s možnosťou "iná strana".

 
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce