Správy z vášho kraja:
17. 02. 2017 06:00 | BRATISLAVA/zg

Začínajú sa jarné prázdniny, do konca školského roka budú už len jedny

A ako rodičia získajú na predĺžených víkendoch desať dní voľna? Máme pre vás malú radu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Už len dnešok delí deti zo západného Slovenska, ktorým sa tento rok ako prvým začínajú jarné prázdniny. Oficiálne sa začnú v pondelok 20. februára pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj.

Po ich - 27. februára si užijú týždeň voľna v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Ako poslední v tomto školskom roku budú prázdninovať deti z Košického a Prešovského kraja, ktoré sa im začínajú 6. marca.

Veľkonočné prázdniny budú od 14. do 18. apríla a pre dospelákov to bude druhý tohtoročný predĺžený víkend.

Naše ratolesti po Veľkej noci už nebudú mať žiadne oficiálne prázdninové voľno. Čakajú ich už len letné prázdniny, ktoré budú od 1. júla do 31. august 2017.

V máji nás čakajú dva predĺžené víkendy, kedy štátne sviatky 1. a 8. mája pripadli na pondelky.

Dieťa s rodičmi na prázdninách - ilustračná snímka.
Dieťa s rodičmi na prázdninách - ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com
 

Aj keď sviatok sv. Cyrila a Metoda (streda 5. júl) a výročie SNP (utorok 29. augusta) sú voľné dni, ale v roku 2017 ich oslávime uprostred týždňa.

Predĺžený víkend nás čaká hneď na začiatku septembra, keď Deň Ústavy SR, ktorý je 1. septembra, pripadol na piatok. A ako získať týždeň voľna? Stačí, keď si na prelome augusta a septembra zoberiete tri dni dovolenky a získate 10 dní voľna.

A v septembri nás čaká aj druhý predĺžený víkend, keď Sviatok Sedembolestnej Panny Márie (15. septembra) pripadol na piatok. Rovnaká situácia sa zopakuje o dva mesiace, v deň 28. výročia Nežnej revolúcie, pretože aj 17. november pripadol na piatok.

Do konca roku 2017 nás ešte čakajú dva predĺžené víkendy. Vianočné sviatky - Štedrý deň bude v nedeľu a Nový rok, ktorý pripadol na pondelok. A keď si v tomto týždni zoberiete tri dni dovolenky získate až 10 dní voľna.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce