17. 02. 2017 11:30 , článok bol aktualizovaný 17. 02. 2017 17:37 | BYTČA/kacs

Tragédia na diaľnici medzi Bytčou a Dolným Hričovom. Muža vraj prešlo až osem aút

Muž v tmavom oblečení vyšiel z núdzového diaľničného východu a tam ho zachytilo prvé auto.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza
Ilustračná snímka.
Diaľnicu medzi Bytčou a Dolným Hričovom uzavrela polícia na tri hodiny.
Nehoda na diaľnici D3.

Tragédia na diaľnici. Muža z Bytče, ktorý vošiel na vozovku, prešlo údajne až osem áut. V tmavom odeve bol podľa slov vodičov doslova neviditeľný. Fatálna zrážka si vyžiadala uzavretie D3 na tri hodiny.

Podľa prvých informácií muža prešlo až osem áut, no a podľa pasažiera z taxíka ich mohlo byť aj viac. Vozidlo taxislužby chlapa zachytilo ako prvé. Pravým spätným zrkadlom. Na diaľnici po nehode ostalo celkom päť áut. Z miesta ale vraj ušiel poľský vodič kamióna, ktorý muža vraj prešiel tiež. Ďalšie auto šoféroval Richard, ktorý mal namierené s priateľmi na lyžovačku na Oravu. Hasiči pomáhali najmä vodičom, ktorí to ťažko niesli. Nezranil sa našťastie žiaden.

Diaľnicu medzi Bytčou a Dolným Hričovom uzavrela polícia na tri hodiny.
Diaľnicu medzi Bytčou a Dolným Hričovom uzavrela polícia na tri hodiny. Foto: TV Markíza
 

Hoci policajti počet áut, ktoré mali kontakt s telom 36 ročného muža ustálili na troch, na mieste aj vodič Maroš tvrdil niečo iné:„Odhadnem, len skúsim. Nejaký desiaty v poradí. Neviem. Už tu bolo viacero áut odstavených, keď som prešiel po tom človeku."

Muž išiel pravdepodobne z Horného Hričova a na diaľnicu sa dostal núdzovým východom. Všetci svedkovia udalosti sa zhodli na tom, že chodec na autostráde, navyše v tmavom oblečení, nemal čo robiť. 

Muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. U vodičov vykonali dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. U chodca bola nariadená pitva. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na 4.500 eur. Polícia po nehode uzavrela diaľnicu na tri hodiny, vyšetrovateľ  začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?