17. 02. 2017 15:17 | KOŠICE/ TASR

Pri požiari bytu na Luníku IX zomrelo trojročné dieťa. Bez rodičov bolo niekoľko hodín

Požiar vznikol podľa polície pravdepodobne neopatrnou manipuláciou s ohňom.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza,

Pri nočnom požiari bytu na košickom sídlisku Luník IX dnes zomrelo trojročné dieťa. Požiar vznikol v byte na Podjavorinskej ulici zhruba 30 minút po polnoci. Na mieste zasahovali hasiči.

"V byte bolo nájdené trojročné dieťa bez známok života. V čase požiaru sa dieťa v byte nachádzalo bez dozoru rodičov, a to až niekoľko hodín. Podľa doterajších zistení sa rodičia nachádzali vo vedľajšom byte u susedov," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Požiarom došlo k obhoreniu stien, okien, dverí, zariadenia bytu, ako aj osobných vecí poškodených osôb. Spôsobená škoda doposiaľ nebola vyčíslená. Požiar vznikol podľa polície pravdepodobne neopatrnou manipuláciou s ohňom - horiacou sviečkou, ktorou si obyvatelia svietili.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície v Košiciach už začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Presnú príčinu smrti maloletého dieťaťa určí pitva.

"Polícia požiadala o súčinnosť úrad práce sociálnych vecí a rodiny, ktorý podľa našich informácií vo veci koná a rodičom už odňal ich ďalšie maloleté deti. Polícia zadržala oboch rodičov po predchádzajúcom súhlase prokurátora a v danej veci prebiehajú procesné úkony," uviedla ďalej Mésarová.

Bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

 


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?