17. 02. 2017 20:09 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bratislava hazard nezakázala, zmeny ju ale v tomto smere neminú

Ako zatiaľ posledná zakázala výherné automaty Galanta.

Herňa v Bratislave.
Herňa v Bratislave. Foto: TV Markíza

Bratislava mala byť v poradí 48. miestom bez herní. Nebude. Zmeny ju ale neminú. Aj v hlavnom meste, rovnako ako na celom Slovensku, začínajú platiť paragrafy Kažimírovho protihazardného zákona.

Niekde je herňa na každom rohu, inde si už nezahráte. Občianski aktivisti doteraz presvedčili poslancov v 47 mestách a obciach. Ako zatiaľ posledná zakázala výherné automaty Galanta. Prístup k hazardu pri svojom dome momentálne nemá 165-tisíc obyvateľov. Pritvrdí sa ale aj inde.

„Rušíme v podstate možnosť výherných automatov v tých klasických krčmách a pohostinstvách slovenských, na čo sme posledných dvadsať rokov boli zvyknutí," uviedol Peter Kažimír, minister financií (Smer-SD).

Minimum bude tucet automatov v jednej prevádzke. Zostanú teda len veľké herne. Prevádzkovatelia automatov odhadujú, že polovica ich trhu zanikne. Tá druhá polovica bude musieť overiť každého hráča, či sa nelieči zo závislosti, alebo či nepoberá dávku v hmotnej núdzi.

„Ministerstvo financií bohužiaľ neprijalo návrh, aby register umožňoval vylúčiť z hry hráčov v exekúciách alebo hráčov, ktorí hrajú s jasným nesúhlasom svojej manželky a míňajú spoločný majetok," Stojí v reakcii OZ Zastavme hazard.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?