28. 02. 2017 15:20 , článok bol aktualizovaný 28. 02. 2017 15:53 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, zg, TASR

Štátny úradník Peter (59), obvinený z korupcie, putuje za mreže

Celkovo malo ísť o úplatok vo výške 19-tisíc eur.

Obvinený štátny úradník Peter O. z úplatku.
Obvinený štátny úradník Peter O. z úplatku. Foto: TV Markíza

Zamestnanec Pôdohospodárskej platobnej agentúry Peter O. (59) z Bratislavy, ktorý je podozrivý z prijímania úplatkov, ide do väzby. Rozhodol o tom dnes senát najvyššieho súdu. Celkovo malo ísť o úplatok vo výške o 19-tisíc eur.

Senát Najvyššieho súdu Slovenskej republiky dospel k záveru, že existujú dôvodné obavy, že by mohol po prepustení mariť priebeh trestného stíhania a pokračovať v ďalšej trestnej činnosti. Proti dnešnému uzneseniu senátu najvyššieho súdu nie je prípustný opravný prostriedok.

Obvinený pred sudcami priznal, že na to, aby si zaplatil obhajcu, použil peniaze z úplatku.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Petra O. za dva skutky, ktorých sa mal dopustiť na konci roku 2016 a začiatkom tohto roka.  Oba prípady sa týkali poskytovania priamych platieb v poľnohospodárstve.

„Obvinený mal ešte v minulom roku žiadať od predsedu poľnohospodárskeho družstva isté percento zo sumy 830-tisíc eur, neskôr spresnil, že malo ísť o dve percentá z tejto sumy, čo je viac ako 16-tisíc eur," povedal v piatok (24. 2.) šéf policajtov Tibor Gašpar.

Vo februári tohto roka mal obvinený ako prvú splátku prijať sumu 6000 eur, vtedy však už bol pod dohľadom polície, ktorá ho zadržala aj s peniazmi.

Zamestnanca platobnej agentúry, ktorý je obvinený z brania úplatku, budú stíhať vo väzbe.
Zamestnanca platobnej agentúry, ktorý je obvinený z brania úplatku, budú stíhať vo väzbe. Foto: René Medzihradský
 

Pri vyšetrovaní tohto prípadu však strážcovia zákona mali naraziť aj na ďalšie korupčné správanie obvineného. Policajný vyšetrovateľ tak 22. februára rozšíril Petrovi O. obvinenie o ďalší skutok, nakoľko mal od ďalšieho žiadateľa o finančnú podporu v poľnohospodárstve žiadať 3000 eur. Peter O. cez sprostredkovateľa úplatok aj prijal a suma mala byť pripísaná na jeho účet. V tomto prípade polícia obvinila aj 51-ročného podnikateľa, ktorý úplatok poskytol. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky, Peter O. za prijímanie úplatku môže stráviť za mrežami tri až osem rokov.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce