14. 03. 2017 19:14 | BÍŇA/TV Markíza

V obci Bíňa našli mŕtveho kňaza. Spôsob, akým prišiel o život, všetkých prekvapil

V posledných mesiacoch bol vraj nesvoj a omše bývali vždy kratšie.

Katolíckeho kňaza Alexandra našli mŕtveho na fare.
Katolíckeho kňaza Alexandra našli mŕtveho na fare. Foto: TV Markíza

Sú zvyknutí na všeličo, ale toto sa u nich ešte nestalo. V obci v Novozámockom okrese našli na fare mŕtveho 56-ročného miestneho kňaza. Spôsob, akým prišiel o život, všetkých prekvapil.

Katolícky kňaz Alexander spravoval farnosť v dedinke Bíňa necelé tri roky. Keď nedvíhal telefón, jeho príbuzní oslovili starostku. „Keď prišli sem a povedali, že dvere na faru sú zamknuté, ale dvere na povale sú otvorené, tak som mala nejaké tušenie, ale toto som nečakala," hovorí starostka Eva Čakváriová.

Kňaza našli na povale bez známok života. Všetko nasvedčovalo tomu, že zomrel dobrovoľne. V ostatných mesiacoch bol vraj nesvoj a omše bývali vždy kratšie. „Od októbra som zbadala, nielen ja, ale aj ostatní obyvatelia obce, že bol taký zmenený. Určite mal nejaké problémy, ale aké, to vám neviem povedať," dodala starostka.

Starostka mala zlé tušenie už deň pred jeho smrťou, keď zrušil bohoslužbu v susednej obci. „Nahlásil, že omša tam nebude, lebo sa zle cíti," povedala Eva Čakváriová. Obyvatelia na neho spomínajú len v dobrom. Hovoria, že bol skromný.

Dobrovoľná smrť kňaza je aj pre Nitrianske biskupstvo, kam patril, bolestná udalosť. Posledná rozlúčka s obľúbeným kňazom bude v stredu. Po zádušnej bohoslužbe v obci, kde pôsobil, uložia jeho pozostatky na cintoríne v Nových Zámkoch.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Karola Mindáka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?