Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

19. 04. 2017 14:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Aké počasie nás čaká zajtra? Tu je predpoveď pre celé Slovensko

Predpoveď počasia na štvrtok vás zrejme sklame.

Aktuálna snímka z Bratislavy.
Aktuálna snímka z Bratislavy. Foto: TASR

Premenlivosť aprílového počasia závisí od vpádov studeného vzduchu od severu, severozápadu alebo severovýchodu. A práve toto sa momentálne v atmosfére uskutočňuje. Nie je to nič nezvyčajné, len zimy máme asi všetci už dosť, tak sa pozrime, ako sa bude počasie vyvíjať v ďalších dňoch.

Družica

Od utorka ovplyvňuje u nás počasie tlaková níž, ktorá sa presúva z našej oblasti nad Balkán a odtiaľ bude smerovať nad Čierne more. Znamená to, že najmä v noci si užijeme ešte jej pôsobenie, ale cez deň sa k slovu dostane od západu výbežok tlakovej výše, takže sa oblačnosť postupne zmenší.

Zrážky

Zrážky sa preto vyskytnú najmä v noci, kedy bude na mnohých miestach pršať, od nadmorskej výšky 400 m to budú zrážky zmiešané alebo snehové. Cez deň už budú zrážky od západu postupne ubúdať.

Teploty

Od severovýchodu k nám bude naďalej prúdiť chladný arktický vzduch, preto bude chladno. Severné okresy sa budú nachádzať v teplotnom pásme od nuly do 5 stupňov. Smerom na juhu sa teplota o niečo zvýši a bude od 5 do 10 stupňov.

Vietor

Pocitovú teplotu bude neustále znižovať severný až severovýchodný vietor, ktorý bude fúkať rýchlosťou 30 až 50, v nárazoch okolo 70km/hod, na horách bude víchrica.

Noc

Dnešná noc bude oblačná až zamračená, na viacerých miestach bude pršať alebo sa vyskytnú zmiešané zrážky, približne od 400 m budú snehové. Naďalej bude chladno a veterno. Do rána poklesne teplota na 3 až - 4 stupne.

Ľudia kráčajú ulicou počas hustého sneženia v Bratislave.
Ľudia kráčajú ulicou počas hustého sneženia v Bratislave. Foto: TASR
 

Predpoveď na štvrtok

Na západnom Slovensku bude zajtra oblačné počasie so slabým dažďom alebo prehánkami, ktoré budú od 300 m zmiešané alebo snehové. Postupne sa však od západu oblačnosť zmenší. Bude veterno a chladno od 4 do 8 stupňov.

Na strednom Slovensku bude pokračovať nepriaznivé, takmer zamračené a veterné počasie. Na mnohých miestach bude pršať, od nadm. výšky 400 m to bude dážď so snehom alebo sneženie. Popoludní sa od západu počasie postupne zlepší. Bude však veľmi chladno, na severe od nuly do 3 stupňov. Na juhu sa oteplí do 8 stupňov.

Na východnom Slovensku má byť tiež oblačno až zamračené, na mnohých miestach treba rátať s dažďom, zmiešanými zrážkami, od 400 m snehovými. Až neskôr popoludní od západu zrážky zoslabnú. Teplota vystúpi len na 1 až 8 stupňov.

Hory

Na horách bude naďalej prevažne zamračené počasie so snežením, ktoré môže byť lokálne aj výdatnejšie. Na podhorí to budú zrážky zmiešané. V nadmorskej výške 1 500 m bude okolo -6 stupňov. Fúkať má prudký vietor až víchrica, tak dodržujte pokyny Horskej služby, ktorá vyhlásila v Tatrách a v Malej Fatre tretí stupeň lavínového nebezpečenstva.

Predpoveď na nasledujúce dni

Premenlivé aprílové počasie bude pokračovať aj v ďalších dňoch. V piatok sa zrážky vyskytnú len ojedinele a to najmä na severe a východe.

Cez víkend bude premenlivá oblačnosť s dažďom alebo prehánkami, zhruba od 700 m snehovými.

V pondelok bude zrážok ešte menej a rátať s nimi treba najmä na severe. Do pondelka sa oteplí na 7 až 15 stupňov, ale na severe bude okolo 5 stupňov.

Lyžiarske podmienky

Stredísk, kde sa lyžuje ubudlo. Ale stále sa dá cez víkend lyžovať napríklad na Štrbskom plese a na Roháčoch.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce