20. 04. 2017 19:04 | BRATISLAVA/TV Markíza

Odborníci v tom majú jasno. Toto je najčastejšia príčina hromadných nehôd

Podľa dopravného odborníka by mala polícia tento zlozvyk pokutovať prísnejšie a častejšie.

Archívna snímka.
Archívna snímka. Foto: TV Markíza

Nalepia sa vám na zadný nárazník a ohrozujú seba aj vás. Príčina väčšiny reťazových hromadných nehôd sa dá nájsť veľmi ľahko. Môžu za ne šoféri, ktorí nedodržujú predpísaný odstup. Podľa dopravného odborníka by mala polícia tento zlozvyk pokutovať prísnejšie a častejšie.

Podobné situácie, aké ráno zažili vodiči pri Spišskom Štvrtku na D1 sa hlavne na našich diaľniciach opakujú často. Medzi Bratislavou a Trnavou zostalo pred 12 rokmi zakliesnených až 50 áut. Podľa dopravného analytika väčšina šoférov ignoruje povinnú vzdialenosť medzi vozidlami.

Napríklad na viacerých úsekoch D1 si treba všimnúť dôležitú tabuľu. Medzi autami tam musí byť minimálne 70-metrový odstup. Na cestách, kde označenia chýbajú, zas treba dodržiavať dvojsekundový interval. Polícia v minulosti tvrdila, že to bude kontrolovať, pochválila sa aj špeciálnym prístrojom. To ale bolo ešte v zime pred siedmimi rokmi.

Odvtedy je okolo merania vzdialeností ticho. Polície sme sa pýtali, koľko už rozdali takýchto pokút. Na otázky zatiaľ nereagovala. Ešte pred rokom ale tvrdila, že presné štatistiky pokút za nedodržiavanie odstupu neeviduje. Odborník dáva za príklad Rakúsko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?