20. 04. 2017 19:45 | KOŠICE/TV Markíza

Megapodvody za státisíce! Pre manželku Krajského predsedu SNS si prišli domov policajti

S kolegyňou vraj pomáhali podnikateľom neoprávnene krátiť dane. Išlo o asi 300-tisíc eur.

Na košickom daňovom úrade sa dnes zatýkalo.
Na košickom daňovom úrade sa dnes zatýkalo. Foto: TV Markíza

Na košickom daňovom úrade sa dnes zatýkalo. Pracovníčku Finančnej správy vyviedli z budovy policajti. Po jej bývalú kolegyňu, manželku Krajského predsedu SNS v Košiciach, si zas prišli rovno domov. Obe ženy obvinili z daňového megapodovodu za státisíce eur.

Jaroslava a Silvia, bývalé kolegyne z Odboru kontroly na košickom daňovom úrade. Elitní policajti z NAKA a Inšpekcie Finančnej správy sú presvedčení, že obe ženy pomáhali podnikateľom neoprávnene krátiť dane. V tomto prípade vraj išlo zhruba o 300 tisíc eur.

Obe obvinené ženy predviedli na výsluch do budovy Prezídia PZ v Košiciach. Po ich vypočutí rozhodne vyšetrovateľ o ďalšom postupe.

„Môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ NAKA Prezídia PZ vzniesol obvinenie dvom osobám za obzvlášť závažný zločin zneužitia právomoci verejného činiteľa a za zločin daňového podvodu," potvrdil nám Martin Wäld, hovorca prezídia PZ

Na zatýkanie sú obe „daniarky" zvyknuté. Z rovnakého zločinu ich obvinili aj v roku 2013. Kontrolórky vraj vtedy svojimi podpismi potvrdili nadmerné odpočty dane za viac ako 700-tisíc eur, za čo údajne zinkasovali odmenu. Prípad je však stále na súde. Spolupáchateľom mal byť aj košický podnikateľ. Ten však na rozdiel od daniarok čaká na verdikt za mrežami.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?