21. 04. 2017 06:46 , článok bol aktualizovaný 21. 04. 2017 11:44 | BRATISLAVA/kacs

SHMÚ varuje pred nízkymi teplotami na väčšine územia Slovenska

Vranných hodinách môže na niektorých miestach klesnúť teplota až na šesť stupňov pod nulou.

Úrodu môžu ohroziť prízemné mrazy.
Úrodu môžu ohroziť prízemné mrazy. Foto: TV Markíza

Zobudili sme sa do poriadne chladného rána. Na niektorých miestach klesli teploty pod bod mrazu. Zdá sa, že najchladnejšie ráno mali dnes ľudia, ktorí žijú v okolí Telgártu a tiež obyvatelia Popradu. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu namerali ráno o 6.00 h v Telgárte -9 stupňov. V Poprade bolo -7 stupňov.

V Prešove a Košiciach sa teplota pohybovala okolo 0 stupňov. Rovnako bolo aj v hlavnom meste. Za to v Piešťanoch namerali iba -4 stupne.

Na niektorých miestach vo štvrtok 20. apríla dokonca mrzlo po celý deň.

Zdroj: Facebook/ SHMÚ

Kedy sa to skončí?

Dnes by sa počasie mohlo trochu upokojiť. Bude jasno až polooblačno, postupne od severozápadu pribúdanie oblačnosti a na severe ojedinele slabé zrážky, od cca 800 m snehové. Zrána bude ojedinele zamračené nízkou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota 8 až 13, v Žilinskom kraji, na Horehroní a Spiši 2 až 7 stupňov.

Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -5 stupňov, postupne otepľovanie. Fúkať bude prevažne severozápadný vietor 10 až 30, v nárazoch 55 km/h. Na strednom Slovensku miestami slabý vietor.

SHMÚ varuje pred nízkymi teplotami na väčšine územia Slovenska

S výnimkou Bratislavského kraja platí výstraha takmer pre všetky okresy Slovenska. V ranných hodinách môže na niektorých miestach klesnúť teplota až na šesť stupňov pod nulou. Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí zatiaľ do nedele (23.4.).

Ako bude cez víkend?

V sobotu bude premenlivá oblačnosť a na viacerých miestach dážď alebo prehánky. Zrážky snehové spočiatku od výšky cca 1200 m, neskôr na severe od 700 m. K večeru ustávanie zrážok.

Najnižšia nočná teplota 7 až 2, v dolinách a kotlinách miestami okolo 0 stupňov, na strednom a východnom Slovensku lokálne aj prízemný mráz. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši 4 až 9 stupňov. Fúkať bude slabý, na juhozápade a postupne aj na ostatnom území, prevažne severozápadný vietor 10 až 30, nárazy 55 km/h. Večer bude opäť slabnúť.

V nedeľu bude premenlivá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. V noci ojedinele, cez deň na viacerých miestach prehánky, ojedinele búrky. Od cca 700 m, v noci a ráno prechodne aj nižšie, zrážky snehové.

V nedeľu sa bude denná teplota pohybovať od 9 do 14, na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši okolo 7 stupňov. Fúkať bude slabý, na juhozápade a postupne aj na ostatnom území, prevažne severozápadný vietor 10 až 30, v nárazoch 50 km/h. Večer bude opäť slabnúť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?