18. 05. 2017 06:00 | MICHALOVCE/Reflex

Vaneska prežila pád z 8. poschodia. Dalo sa tomu zabrániť?

Mama ju v nemocnici denne navštevovala s tromi sestrami. Vaneske sa po niekoľkých dňoch začala vracať pamäť.

Vaneska prežila pád z ôsmeho poschodia.
Vaneska prežila pád z ôsmeho poschodia. Foto: Reflex

Tínedžerka Vaneska (12) akoby zázrakom prežila pád z 8. poschodia rozostavanej bytovky. Jej mame stále nejde do hlavy, ako to, že nedokončená stavba roky nikomu neprekážala. Je presvedčená, že keby bola riadne oplotená, jej dcéru by toto nešťastie mohlo obísť. Prežila len zázrakom.

Usmiata a plná energie. Taká bola Vaneska, kým sa pri páde nezranila. V detskej fakultnej nemocnici v Košiciach podstúpila niekoľko operácií. Dávali jej percentnú šancu na prežitie.

Stalo sa však neuveriteľné - lekárom sa ju podarilo zachrániť. Po niekoľkých dňoch ju v kóme previezli do michalovskej nemocnice.

Mama ju v nemocnici denne navštevovala s tromi sestrami. Vaneske sa po niekoľkých dňoch začala vracať pamäť. Aj napriek poranenému mozgu dokáže čítať, písať a počítať. Denne musí brať lieky a cvičiť. Najradšej ale tancuje na svoju obľúbenú pesničku.

Vaneskinej mame dodávajú silu vyrovnať sa s ťažkou ranou od života. Stále nedokáže pochopiť, ako sa mohla jej dcéra prepadnúť cez 70 cm široký otvor a spadnúť cez osem podlaží až do pivnice.

Na druhej strane však priznáva, že dcéra nemala čo v bytovke hľadať. Myslí si ale, že veľkú časť viny nesie majiteľ rozostavanej bytovky. Deti by sa dnu nedostali, keby bola oplotená. Stalo sa. Bytovku znovu oplotili asi mesiac po nehode.

Polícia nehodu stále vyšetruje. Zatiaľ nikoho neobvinila. Pre Vaneskinu mamu je ale teraz najdôležitejšia jej dcéra. Podľa lekárov je pred Vaneskou ešte dlhá cesta k uzdraveniu. Aj keď sa jej fyzická stránka viditeľne zlepšuje, v celkovej prognóze jej zdravotného stavu sú stále veľmi opatrní.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?