18. 05. 2017 12:17 | KOŠICE/kosice.korzar.sme.sk, zž

Noru Kabrheľovú zase obvinili: Na krku má ďalšie podvody

Ide o faktúry za fiktívne služby.

Nora Kabrheľová na archívnej snímke.
Nora Kabrheľová na archívnej snímke. Foto: TASR

Zo skrátenia dane a poistného obvinila polícia ešte minulý mesiac päť Košičanov. Eleonóru Mojsejovú Kabrheľovú, jej švagra Mareka P., exekútora Karola M., jeho dcéru a exekútorku Denisu R. M. a Helenu D.

Od rokov 2007 do 2013 predkladali svoje účtovné dokumenty a faktúry za fiktívne služby Daňovému úradu v Košiciach I. Obvinenie hovorí o tom, že všetci vedeli o tom, že služby neboli dodané, iba predstierané.

Opierajú sa o výpoveď bývalej spolupracovníčky Mojsejovej

Ide o 80 faktúr za poradenskú činnosť, ktoré vystavili od 115-tisíc korún po súčasných vyše 61-tisíc eur. Skrátili si tak DPH o viac ako 400-tisíc eur. Píše košický Korzár.

Obvinenie sa opiera o výpoveď Heleny D. Bývalá blízka spolupracovníčka Kabrheľovej opísala kto vystavoval faktúry. Priznala, že služby neprebehli. Celé to mala zastrešiť práve Nora Kabrheľová.

Odmietli vypovedať

Vypočutí boli aj ďalší štyria obvinení. Tvrdenia Heleny D. popreli. Odmietli však vypovedať. Kabrheľová ešte uznesenie o vznesení obvinenia vraj nedostala.

To, že obvinenie je pokračovaním staršieho prípadu, povedal obhajca Karola M. Proti obvineniu Ivan Vanko podal sťažnosť.

„Zase si prokurátor povedal, že k zdaniteľné plneniu - poradenstvu - medzi mojím klientom a NMK a ostatnými obvinenými nedošlo a aritmetickým prepočtom od znalkyne určil aj výšku dane, čo je nonsens. Je to „čo by bolo, keby bolo, ak by bolo." Proti obvineniu sme podali sťažnosť," dodáva Vanko.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?