18. 05. 2017 12:19 , článok bol aktualizovaný 18. 05. 2017 15:14 | NITRA/zg, TV Markíza

Prehovorila duchaprítomná vodička, ktorá nenaletela falošnému policajtovi na R1

V krátke dobe ho vypočuje.

Vodička Martina, ktorá nenaletela falošnému policajtovi.
Vodička Martina, ktorá nenaletela falošnému policajtovi. Foto: koláž TV Markíza
Falošný policajt na R1.
Auto s falošným policajtom, ktorý na R1 vyberá pokuty za rýchlosť.
Falošný policajt na R1.

Falošný policajt vo štvrtok (19. 5.) zastavoval autá na rýchlostnej ceste R1. Vyhliadol si vozidlo, v ktorom sa viezli tri mladé ženy a chcel od nich zinkasovať pokutu. Posádka auta sa ale nenechala oklamať a mladé ženy si duchaprítomne falošného policajta odfotili. Mladíka policajti rýchlo vypátrali.

Bolo krátko po 09.00 h, keď si chlapík umiestnil za predné sklo svojho auta svetelnú signalizáciu a zastavil auto, v ktorom cestovala trojica dievčat z Bratislavy na východ Slovenska.

„Keďže malo nejaké svetlá za čelným sklom, tak sme si mysleli, že to je nejaká hliadka. Chcel sa s nami dohodnúť na pokute, nám sa to nejako nepozdávalo. Vypýtali sme si preukaz alebo teda nejakú legitimáciu. Trošku začal byť neistý a potom sa vrátil do auta a tvrdil nám, že si ju ide zobrať. Potom sa tváril, že ide telefonovať kolegom do vysielačky a otočil ten mobil displejom ku sebe a tváril sa, že teda niečo rozpráva," spomína si vodička z auta Martina Pavlovičová.

Mladým ženám, ktoré zastavil, bol stále podozrivý. „Videli sme, že nie je oblečený v rovnošate a nemá preukaz. Takisto nám tvrdil, že sme riadne prekročili rýchlosť, čo nebola pravda. Tak sme mu odmietli dať nejaké peniaze a tým sa to skončilo. Tvrdil nám, že keď sa nedohodneme s ním, tak nás o 500 metrov ďalej zastaví ďalšia hliadka a tam nás to vyjde drahšie," dodáva.

Incident sa stal na R1 pri Nitre a muž zmizol za výjazdnom Nitra - západ v smere na Banskú Bystricu. Mladíka policajti veľmi rýchlo vypátrali. Podľa našich informácií pochádza z okresu Žarnovica a údajne sa v minulosti chcel stať policajtom. Najskôr ho vypočujú a potom rozhodnú, či ho obvinia z priestupku alebo z podvodu.

Polícia upozorňuje vodičov, že v prípade podobnej skúsenosti si môžu pravosť policajnej hliadky overiť na telefónnom čísle 158.

„Podvodný policajt si všimol, že sú tri baby v aute a chcel využiť situáciu a myslel si, že mu na to naletíme," hovorí pasažierka z auta.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?