19. 05. 2017 10:50 , článok bol aktualizovaný 19. 05. 2017 13:14 | JALNÁ/kacs

Už je známa možná príčina havárie vojenskej Tatry so 17 zranenými

Hospitalizovaných je deväť vojakov.

Havarovaná vojenská Tatra
Havarovaná vojenská Tatra Foto: Polícia

V obci Jalná sa vo štvrtok (18. 5.) stala vážna dopravná nehoda. Okolo 15.15 h tu havarovalo nákladné auto plné našich vojakov. Vodič (31) Tatry T-815 šoféroval vozidlo v smere od vojenského útvaru Močiar po lesnej ceste. Pri prechádzaní mierne pravotočivej zákruty sa snažil v smere jeho jazdy s vozidlom vyhnúť pri ľavom okraji cesty stojacemu cyklistovi. „Pravým kolesom však vyšiel mimo cestu, pričom ho na šikmom brehu stiahlo a s vozidlom sa prevrátil na pravý bok do miestneho potoka," uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Havarovaná vojenská Tatra
Havarovaná vojenská Tatra Foto: Polícia
 

Na korbe vozidla sa v tom čase nachádzalo 19 vojakov. Pri dopravnej nehode sa zranilo 17 osôb, hospitalizovaných je deväť vojakov. Vodič sa nezranil.

"Vo štvrtok boli u nás ošetrení siedmi vojaci, štyria boli prepustení do domácej liečby. Stále ostávajú v nemocnici hospitalizovaní traja," informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica Ružena Maťašeje. Stav hospitalizovaných vojakov je podľa jej slov stabilizovaný.

Vo zvolenskej nemocnici je na chirurgickej jednotke intenzívnej starostlivosti hospitalizovaný jeden vojak so stredne ťažkými poraneniami. Podľa Marty Csergeovej, hovorkyne spoločnosti Agel, ktorá zvolenskú nemocnicu spravuje, je pacient v stabilizovanom stave. Vo štvrtok boli podľa jej slov v nemocnici ambulantne ošetrení s ľahkými poraneniami aj ďalší štyria vojaci.

Havarovaná vojenská Tatra
Havarovaná vojenská Tatra Foto: Polícia
 

Rovnako štyria vojaci sú v starostlivosti lekárov žiarskej nemocnice. Ich stav je podľa hovorcu spoločnosti Svet zdravia Tomáša Kráľa stabilizovaný. "Dvaja z nich budú prepustení dnes večer. Tretieho vojaka plánuje nemocnica prepustiť zajtra ráno a štvrtého čaká ešte dnes operačný výkon," podotkol Kráľ.

Jeden vojak ostáva naďalej hospitalizovaný v nitrianskej fakultnej nemocnici. Hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková uviedla, že je v stabilizovanom stave a bez ohrozenia života.

Išlo o profesionálnych vojakov z Krídla velenia a riadenia prieskumu Vzdušných síl Ozbrojených síl (OS) SR, ktorí sa vracali z odbornej prípravy z vojenského útvaru. "Nehodu vyšetruje Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Žiar nad Hronom v súčinnosti s Vojenskou políciou pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Udalosťou sa zaoberá aj komisia náčelníka Generálneho štábu OS SR," podotkla hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

 Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?