30. 05. 2017 18:15 | KOŠICE/TV Markíza

Za státie na lúke pred košickou ZOO vyberali parkovné. Polícia o tom nevedela nič

O tento pozemok sa sporia dve inštitúcie.

Parkovanie nad košickou ZOO.
Parkovanie nad košickou ZOO. Foto: TV Markíza

Stovkám ľudí sa nedeľný výlet s rodinou do košickej ZOO predražil. Vlastníci neďalekých pozemkov začali vyberať parkovné za provizórne státie na lúke. Zmiernili síce dopravnú vyťaženosť, no neposvätili si to u kompetentných orgánov.

Košická ZOO v pondelok v predstihu oslavovala deň detí. Očakávalo sa viac ako päťtisíc návštevníkov. Na parkovisko pred záhradou sa však zmestí len niečo vyše sto áut.

Pozemky v okolí patria Urbariátu Kavečany. Jeho pracovníci na ceste usmerňovali ľudí. Desiatky áut parkovali na ceste a stovky ich skončili na lúke nad zoologickou záhradou.

Dopravní policajti nám potvrdili, že to nebolo v súlade so zákonom. „Žiaden občan nemôže pobehovať medzi vozidlá, napriek tomu, že má reflexnú vestu na sebe a zastavovať a riadiť premávku na oficiálnej komunikácii," vysvetlil riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu Košice Marián Želinský.

 

Kavečiansky urbariát vlastní pozemky aj pod oficiálnym parkoviskom pri záhrade. Pred niekoľkými týždňami sa mesto a urbariát sporili, lebo majitelia pozemkov začali vyberať vstupné aj na tomto parkovisku. Našli však spoločnú reč a peniaze tu pýtať prestali.

O stanovisko k zámeru vybudovať provizórne parkovisko na lúke mali urbárnici požiadať kompetentné orgány. Nedostali vraj žiadosť o vyjadrenie k akcii.

S predsedom urbariátu sa snažíme spojiť od nedele. V utorok sme ho hľadali aj na miestnom úrade v Kavečanoch, kde urbariát sídli. Predseda je vraj v zahraničí a podpredseda tam nie je. Ani on nereagoval na telefonáty ani esemesky.

"Čo ak začne horieť tráva? Kto potom zaplatí škodu na autách?" pýtal sa jeden z návštevníkov ZOO. Podobný prípad sa stal pred tromi rokmi neďaleko Sládkovičova. Plamene vtedy pohltili viac ako 50 áut.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?