18. 06. 2017 11:10 , článok bol aktualizovaný 18. 06. 2017 19:13 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Tomáš (†17) zahynul počas naháňačky s políciou. S kamarátmi kričal na vodiča, aby zastavil

Žiaľ. ten ich neuposlúchol a tak nasledovala streľba zo strany polície.

Tomášova mama má ťažké srdce na policajtov.
Tomášova mama má ťažké srdce na policajtov. Foto: TV Markíza

Nočná jazda kamarátov sa skončila nezvyčajne tragicky. Auto so štyrmi tínedžermi najprv policajti naháňali, potom strieľali. Jedna guľka mala zasiahnuť 17-ročného Tomáša, ten krátko nato zomrel.

Na križovatke v Novej bani si policajti všimli auto, ktoré viedol im známy mladík. Hoci má len 19 rokov, vodičský mu zadržali už trikrát. Chceli ho preto skontrolovať, išli za ním so zapnutými majákmi aj zvukovým signálom.

Vodič ale poriadne zrýchlil a na ceste urobil riskantný manéver, ktorým ohrozil ostatných.

"Hliadka použila niekoľko varovných výstrelov smerovaných do vzduchu, no nakoľko vodič ani na toto nereagoval, použili výstrel smerovaný priamo na zastavenie vozidla," hovorí policajná hovorkyňa.

Strieľali teda na auto.

 

Sedemnásťročný Tomáš, ktorého zastrelili policajti.
Sedemnásťročný Tomáš, ktorého zastrelili policajti. Foto: Archív/FB
 

Nebohý Tomáš sedel vzadu za spolujazdcom. V aute s ním okrem vodiča bola aj jeho 16-ročná kamarátka a 17-ročný kamarát. Podľa našich informácií na vodiča všetci kričali, aby zastal.

Policajti auto prenasledovali až do Hronského Beňadiku. Tam havarovalo. Policajti sa snažili 17-ročného Tomáša oživovať, až kým neprišli záchranári.

Zomrel však na mieste. Tých, čo prežili, dnes vypočúvali policajti. Ich zákrok preveruje inšpekcia ministerstva vnútra.

Navštívili sme Tomášových príbuzných.

"Občas si takto vyšli... žiadna krčma pre neho neexistovala, nepáčili sa mu opití ľudia. Občas na pizzu, vždy bol do desiatej doma," hovorí Tomášova babka.

Najsmutnejšie však boli slová mamy: "Policajti mi prišli povedať, že mám dieťa mŕtve? Zabudli dopovedať, že je zastrelené! Že tam bola nehoda? Tragická? Nakoniec sa musím dozvedieť, že mi zastrelili dieťa!"

A stanovisko polície? "Je nám veľmi ľuto, že vyhasol mladý ľudsky život. K takejto tragedii ale nemuselo dojsť nebyť riskantnej a bezohľadnej jazdy vodiča."

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?