19. 06. 2017 17:15 | VEĽKÉ CHYNDICE/ TV Markíza

Škôlkarov vo Veľkých Chyndiciach zrejme len zázrak uchránil pred nešťastím

V miestnosti, kde sa cez deň hrajú a spávajú, sa v noci zrútil strop.

Škôlkarov vo Veľkých Chyndiciach zrejme len zázrak uchránil pred nešťastím
Škôlkarov vo Veľkých Chyndiciach zrejme len zázrak uchránil pred nešťastím

Spadnutú omietku ako prvá zbadala kuchárka. Rodičia sa vystrašili. Inšpektorát práce zistil viac nedostatkov, pokiaľ ide o bezpečnosť stavby a ochranu života a zdravia.

"Predmetný stav pracoviska mohol spôsobiť bezprostredné ohrozenie života a zdravia osôb, respektíve priamo poškodiť zdravie týchto osôb, ktoré by sa tam nachádzali," povedal hlavný inšpektor práce z Inšpektorátu práce v Nitre Róbert Bulla.

„My sme dodržali všetky technologické postupy v rámci našej vykonanej práce, čo sme mali my ako urobiť," povedal stavbár Radovan Mikla.

Paradoxom je, že omietka sa zrútila v priestoroch, ktoré len vlani rekonštruovali. „Omietky sme bohužiaľ nemenili, lebo to nebolo v rámci objednávky a na 40-ročnú budovu je ťažké povedať, čo tam mohlo zlyhať," dodal stavbár Mikla.

Starosta si však nemyslí, že na vine je zlá práca. "Určite, určite nie, pretože tie postupy som ja tiež sledoval. Sú tu súdni znalci, ktorí to rozlúsknu," povedal starosta Veľkých Chyndíc Csaba Farkas.

Škôlka bude zatvorená až do odvolania. "Až do odstránenia protiprávneho stavu a preukázania bezpečnosti stavby," potvrdil inšpektor Bulla.

Inšpektorát práce uloží vinníkovi pokutu. Tá môže byť aj do výšky 200-tisíc eur.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?