Správy z vášho kraja:
19. 06. 2017 19:51 | KOŠICE/TV Markíza

Rodinná tragédia v Košiciach, v byte našli telá manželov

Mužovi, ktorý mal hlbokú reznú ranu predlaktia, už nedokázali pomôcť, žena bojuje o život v nemocnici.

Policajti na mieste tragédie.
Policajti na mieste tragédie. Foto: TV Markíza

V Košiciach sa dnes stala rodinná tragédia. Záchranári objavili v byte telá starších manželov. Mužovi už nedokázali pomôcť, žena bojuje o život v nemocnici. Krátko po siedmej hodine ráno zaznamenalo Krajské operačné stredisko žiadosť o pomoc. „Volala manželka, že jej manžel si mal ublížiť. Následne sa spojenie prerušilo a operátorom sa nepodarilo spojenie opätovne nadviazať," opísal hovorca košických záchranárov Igor Krúpa.

Do miesta bydliska tak smerovali všetky záchranárske zložky. Dvere na byte však nikto neotváral.

„Polícia za asistencie hasičov násilne vnikla do bytu, kde boli následne nájdené dve osoby v poruche vedomia," spresnil Krúpa.

Nešťastie sa stalo dnes ráno (19.6) v paneláku na sídlisku Dargovských hrdinov. Byt na piatom poschodí obsadili policajní vyšetrovatelia, aby zaistili stopy. Jana (63) bola údajne nadopovaná liekmi, mala rezné poranenie predlaktia, no ešte dýchala. Záchranári ju previezli do nemocnice.

 

"Zobrali tú pani a je nám aj dosť ľúto, dobrá bola, chodila tu so psom," spomína sused. Mužovi, ktorý mal hlbokú reznú ranu predlaktia, už žiaľ záchranári nedokázali pomôcť.

Koloman (64) bol zubný lekár. Po úraze chrbtice však ostal pripútaný na lôžko. Manželka, povolaním psychiatrička, sa o neho starala roky. "Ale po určitom čase sú ľudia unavení z tej starostlivosti, to je starostlivosť nekonečná, celoživotná, celoročná, celodenná," uviedla psychiatrička Danica Caisová

Polícia prípad vyšetruje ako podozrenie z násilného trestného činu. Je možné, že manželka pomohla svojmu partnerovi umrieť, že ju o to požiadal. „Akokoľvek vás niekto prosí, akokoľvek je niekto zúfalý zo svojho života a sám si na druhý svet pomôcť nevie, rozhodne by to jeden človek na seba brať nemal. Nie je dovolené pripraviť niekoho o život," dodala Caisová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce