17. 07. 2017 11:55 | KOŠICE/zž

Takto si svadobnú noc nepredstavoval! Ženích skončil po oslave v policajnej cele

Policajti v Košickom kraji mali v posledných dňoch plné ruky práce. Toto sú štyri najzaujímavejšie prípady.

Ženích viackrát kopol do spätného zrkadla a zadného blatníka.
Ženích viackrát kopol do spätného zrkadla a zadného blatníka. Foto: Polícia SR

Ženích v cele

Podgurážený ženích (25) sa po svadobnej zábave v jednom z michalovských hotelov v nedeľu (16.7.) v ranných hodinách rozhodol vyliezť a ľahnúť si na strechu odstaveného policajného auta. Zo strechy auta ho stiahla manželka. Ženích potom viackrát kopol do spätného zrkadla a zadného blatníka. Mladého muža potom zadržali policajti. Škodu na aute zatiaľ nevyčíslili. Hrozí mu trest až na tri roky. Informuje hovorca polície v Košiciach Alexander Szabó.

Policajti zasahovali pri bitkách, krádežiach aj nehodách.
Policajti zasahovali pri bitkách, krádežiach aj nehodách. Foto: Polícia SR
 

Odišli bez platenia

Róbert (35) z Košíc v záložni predložil (23.6.) občiansky preukaz a vyskúšal si takmer 100-gramovej retiazky zo zlata. S ňou sa potom rozbehol zo záložne a ušiel bez zaplatenia. Krádežou spôsobil škodu za viac ako 3100 eur. Niečo podobné už v minulosti spravil. Hroziť mu môžu za to tri roky.

Alexandra (29) z okresu Košice-okolie si v obchodnom centre prevesila kabelku z predajne cez plece a cez pokladničnú zónu prešla bez platenia. Predavačka za ňou vybehla a zastavila ju. Žena spôsobila škodu za 20 eur. Z podobného prípadu ju už v minulosti obvinili. Hrozí jej až dvojročné väzenie.

S alkoholom zišli z cesty

V policajnej cele skončil šofér auta aj motocyklista. Tomáš (37) z okresu Rožňava zišiel na Škode Felícii v zákrute z cesty. Prerazil tam oplotenie záhrady a zostal stáť. V dychu mu namerali takmer tri promile alkoholu.

Motocyklista (41) chcel ujsť policajnej hliadke a to pod vplyvom alkoholu. Muži zákona si ho všimli bez prilby v obci Nižná Slaná a na ich znamenie nereagoval. Pokračoval tak v jazde a narazil do stromu. Zraní však nebol. Mužovi z okresu Rožňava v dychu namerali takmer dve promile alkoholu. Obom vodičom hrozí ročné väzenie.

Bitka muža aj ženy

Tatiana (41) z Michaloviec napadla o rok staršiu ženu. Udrela ju do tváre, načo poškodená spadla na cestu, kde si udrela ruku. Následne do poškodenej kopala do tváre a hlavy, čím jej spôsobila mnohopočetné zranenia vrátane zlomeniny vretennej kosti s dobou liečenia osem týždňov. Žene hrozí až päťročné väzenie.

Patrik (23) z Michaloviec na ceste pri penzióne napadol 27-ročného Michalovčana. Bodol ho do stehna. Pri úteku poškodeného páchateľ prenasledoval a kričal naňho, aby prišiel k nemu. Poškodeného previezli do nemocnice. Podľa predbežnej lekárskej správy mu spôsobil ťažký úraz s predpokladanou dobou liečenia nad 10 dní. Bližšie okolnosti ako aj motív jeho konania vyšetrujú. Patrikovi hrozí až desať rokov za mrežami.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?