17. 07. 2017 13:00 , článok bol aktualizovaný 17. 07. 2017 16:48 | NITRA/TV Markíza

Stredoškolák (†17) dostal šmyk a na mieste bol mŕtvy. Rodičov správa zastihla na dovolenke

Presné okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Vodič zraneniam podľahol.
Vodič zraneniam podľahol. Foto: Polícia SR

Smutne známa cesta smrti má ďalšiu obeť. Na Zlatomoravskej ceste ráno znova vyhasol ľudský život. Len 17-ročný stredoškolák zrejme vo vysokej rýchlosti narazil do auta, ktoré viedla o štyri roky staršia dievčina. Mladý šofér bol v aute sám, hoci podľa zákona riadiť auto bez dozoru v tomto veku ešte nie je dovolené.

Nehoda sa stala na rovnej ceste neďaleko obce Kolíňany. Prázdninujúci študent počas jazdy na staršej Honde začal kľučkovať a predchádzať autá. V protismere sa zrazu objavilo auto s 21-ročnou vodičkou.

„Snažil sa zaradiť do svojho jazdného pruhu, pritom dostal šmyk, ktorý nevyrovnal, strhol volant doľava, vošiel do protismeru, tam došlo k zrážke s oprotiidúcim autom Renault Laguna," vysvetľuje znalec z odboru cestnej dopravy Jozef Veverka.

Mladíka náraz doslova vyhodil z auta a nemal šancu prežiť. Namieste bol mŕtvy.

„Vo vozidlách sa viezli dve osoby a jednotka následne zabezpečila vozidlá proti vzniku požiaru," uvádza veliteľ zásahu hasičov Juraj Zaujec.

Dievčinu odviezli s ľahšími zraneniami na CT vyšetrenie. Jej otec považuje za obrovské šťastie, že sa jeho dcére nič vážne nestalo. Nehoda sa stalo na mieste, kde je predchádzanie mimoriadne nebezpečné.

„Samozrejme, takých iniciatívnejších vodičov to láka na to, že začnú predchádzať, bohužiaľ, sa to skončí tak, ako sa to skončilo teraz," hovorí Jozef Veverka.

Smutná správa zastihla chlapcových rodičov na dovolenke. Značenie na ceste je dostatočné. Zlyhal ľudský faktor.

„Predpokladám kombináciu rýchlosti jazdy vozidla a techniky jazdy vodiča," vraví ďalej Jozef Veverka.

„Presné okolnosti, miera zavinenia a príčina dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania nitrianskej dopravnej polície," opisuje krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Nehoda skomplikovala dopravu na hlavnom cestnom ťahu na niekoľko hodín. K okolnostiam smrti mladého vodiča povie viac súdna pitva.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?